Sultanlara bıldırcın yumurtası ile mama yapılır mı?

Cagimers

iyikus.com Üyesi
1çift sultan papağanıma normal 1 tavuk yumurtası ile mama yaptığım zaman çok mama artıyor tavuk yumurtası yerine bıldırcın yumurtası ile mama yapsam aynı etki olur mu acaba?
Yumurta mamasını da Pazartesi sebzeli yumurta maması Çarşamba kuru hazır mama karıştırarak Perşembe toz vitamin katkılı Cumartesileri sade olarak haftada 4 gün veriyorum bunun haricinde haftanın kalan günlerinde farklı olarak sularına c vitamini diğer günlerde organik asit katarak takviye yapıyorum haftalık beslenme listem bu şekilde düzeltmem değiştirmem gereken durumlar varsa önerilerinize açığım

Son düzenleme:

İpek.s 

Yönetici
Moderatör
Merhaba kuşunuza kullandığınız takviyelerin isimleri nelerdir organik asit dediğiniz şey nedir ? Hazır ürün mü Yoksa siz mi yapıyorsunuz
Verdiğiniz mama sayısı çok fazla kulukcada olan kuşlar için haftada iki defa normal kuşlar için haftada bir defa yeterlidir
Bıldırcın yumurtası kullanılır ama içinde tavuk yumurtasından daha fazla protein var kuşunuz vitamin ve takviye zehirlenmesi kaçınılmaz bu şekilde bıldırcın verecekseniz haftada bir defa yeterlidir

Cagimers

iyikus.com Üyesi
Merhaba kuşunuza kullandığınız takviyelerin isimleri nelerdir organik asit dediğiniz şey nedir ? Hazır ürün mü Yoksa siz mi yapıyorsunuz
Verdiğiniz mama sayısı çok fazla kulukcada olan kuşlar için haftada iki defa normal kuşlar için haftada bir defa yeterlidir
Bıldırcın yumurtası kullanılır ama içinde tavuk yumurtasından daha fazla protein var kuşunuz vitamin ve takviye zehirlenmesi kaçınılmaz bu şekilde bıldırcın verecekseniz haftada bir defa yeterlidir

VİTAFLY ORGANİK ASİT VE MİNERAL KOMBİNASYONU suyuna bunu 1 damla

VİTAFLY ORGA VİTA-MİN MİX mamaya bunu kullanıyorum 1 çay kaşığının ucuyla

kuşlar kuluçkada değil eğer haftada 1 mama yeterli gelirse tavuk yumurtasıda kullanırım

Moderatörün son düzenlenenleri:

Cagimers

iyikus.com Üyesi
Hocam o zaman toz ve sıvı katkıları haftada 1 e mi indireyim, normalde kullanım talimatlarında hafta 2 ila 3 gün olarak yazıyor ona uygun haftalık çizelge yapmıştım fazladan verip yarardan çok zarara da döndürmek istemem amaç zaten onların sağlıklı ve mutlu olması

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Genel anlamda katkıları biz kısıtlı tükettiriyoruz. Örneğin 20 damla gerekirken 10 damla veriyoruz. Dozaj aşımı da sorun yaratmadığından düzeninizi bozmayın derim :)

Cagimers

iyikus.com Üyesi
Genel anlamda katkıları biz kısıtlı tükettiriyoruz. Örneğin 20 damla gerekirken 10 damla veriyoruz. Dozaj aşımı da sorun yaratmadığından düzeninizi bozmayın derim :)
Teşekkürler hocam, aslında kuşları sahipleneli bugün 6. Gün oldu yani kendimce hazırladığım düzende tam 1 haftalık döngü olmadı o sebeple takviye kullanımı hakkında bilgi almak istedim aşırıya kaçmamak açısından bugünde kullandığım takviyelerin direk üretici firmasıyla görüştüm kuş sayısı ve kullanım önerisi açısından sıvı olanı hafta 1, 3 damla
toz olanı ise yemlikle direk kafese koyarak istedikleri zaman tüketmelerini önerdiler bundan sonraki aşamada onu uygulayacağım haftada 1 2 defa da yumurta maması ve c vitamini versem zannediyorum ki genel ihtiyaçları karşılanmış olur biraz uzun oldu destek ve yardımlarınız için çok teşekkür ederim ☺️

Cagimers

iyikus.com Üyesi
Son düzenleme: