Tatile Gidergen muhabbet kuşunu yanıma alma lımıyım

GüzelKuş

Veteran
2 haftalığına tatile gidicem yanıma alırsam etkilenir mi ya da Armada klimadan çok rahatsız olur mu?

Merve B.

Veteran
Eğer imkanınız var ise ve gerekli koşulları sağlayabilecek iseniz götürmeniz de fayda var. Klimadan etkilenmemesi için klima tarafına gelen kısmı bir bez yardımı ile örtebilirsiniz.Veya bir tsört veya kazağı direk kafesin üzerine geçirebilirsiniz.Eğer kafesi tutacak kimse yok ise emniyet kemerini kafesin etrafından geçirip oluşabilecek sarsıntılara karşı önlem alabilirsiniz.Suyunu dökülmemesi için çıkarmalısınız.Ancak belli aralıklarla molalar verip kuşun su ihtiyacını karşılamalısınız.Ve tabi ki gideceğiniz yer de de kuşunuzun ev düzenini sağlayabilecekseniz götürmeniz en iyisi olacaktır.

güvenlik şart :)
Tabi bunların üzerine ben klimadan etkilenmemesi için örtü örtüyorum.Resim çekmek için açmıştım.
Bu da yolda inip binerken kolaylık sağlıyor.Ve arabanın hareketinden dolayı kuşların daha az korkmasını sağlıyor.Benim kuşlardan birini tutuyor mesela araba.Ama bu şekilde dışarıyla daha az temaz halinde olduğu için daha az korkuyor.20171214_122540.jpg