Taubenfit e50 selenyum 5 gün kullanımı

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Fahri52
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Fahri52

iyikus.com Üyesi
Değerli Arkadaşlarım, Taubenfit e 50 selenyum takviyesini yarım suluğa her gün tazelemek kaydıyla 5 gün 3 er damla değiştirmek suretiyle koydum. Bir çift kuşum tüğe girdi. Aldığım yer de bu şekilde kullan dedi 5 gün peş peşe tazeleyerek kullanın dedi. Sonra taze su ve probiyotik ile devam edin dedi. Bugün beşinci gün. Bir çiftim tüğe girdi. Kullanıp bu şekilde bu durumu karşılan oldu mu?

Merhaba, tüye girmesi normal çünkü onlar için bir değişim gerçekleşti. Yemi bile değiştirmiş olsanız benzer durumlar olabilir. 5 gün üst üste bu tip ürünlerin kullanımını uygun bulmuyorum ben

Oyla 0
Önceden de bahsettim diye hatırlıyorum. 4 gün ara vermeden kullandım ve dışkılarının bozulduğunu söylemiştim. Bence haftada 4 gün ve 1'er gün arayla kullanın. Örneğin;
Pzt: Taubenfit, Salı: Temiz Su, Çarşamba: Taubenfit gibi...
Ben bu şekilde 1 buçuk hafta boyunca kullanarak hem kuşlarımda sıkıntı görmedim, hem de istediğim sonucu aldım. Taubenfit kullanımını kestikten 2 gün sonra, 4 gün ara vermeden Entrobac kullandım, anormal bir durum yaşanmadı..

Oyla 0
e vitamini yağda çözülür, fazlası vücutta depolanır, karaciğeri yorar. özel durumlar hariç bu şekilde kullanımı sakıncalı

Oyla 0
Kuluçkaya hazırlık için haftada kaç gün ve ne şekilde kullanılmasını önerirsiniz?

dediğiniz gibi yumurta hazırlığında ya da teşvik amaçlı abartmadan kullanılabilir çok gereklidir, ancak ben kuluçka/yavru hariç haftada 1-2 gün yumurta verdiğim için ilaveten e vitamini vermiyorum.

Oyla 0