Tek dişi sultan papağanımın kızgınlık yumurtası yapması için ne yapmalıyım?

Sarı tüy

iyikus.com Üyesi
Merhabalar arkadaşlar. Benim kafama takılan bir konu var. Kızım ile ilgili bütün sorularıma burdan cevap bulduğum için yine sizlere soruyorum 🤗 kızımın yaşı konusunda emin değilim ama kızım bir yıldan fazla süredir bizimle. aldığımızda da küçük olduğu belliydi. Geçen hastalandığında veterinere götürmüştüm ve 8 aylıktan sonra yumurtlamasının kuşların doğasında olduğunu söylemişti. Forumda da okudum tek dişi bile olsa kızgınlık yumurtası yapabilir diye. Benim kız bugüne kadar hiç yumurta yapmadı. Yapması gerekir mi ? Gerekirse ne yapmam nasıl ikna etmem lazım yumurta yapması için ? 😄

Aslında yapmaması daha iyi olabilir. Yapıyorsa eğer bazı şeyleri düzenlemek gerekiyor. Özellikle bakım ve size bağlılıktan kaynaklı gelişen bir süreç. Sağlıklı olan bir eşin eşliğinde gelen yumurtlama durumu

Teşekkür ederim cevabınız için. Kafama takılmıştı neden yumurta yapmıyor diye. İyi o zaman bir sorun yok demektir. Yani bana değil de eşime aşık resmen. Beni kullanıyor diyebiliriz 😅 eşim varken benim yüzüme bakmaz ama ben ve kızım tek iken peşimden ayrılmaz. Yine de koşulsuz sevgi besliyorum kendisine 🧡
Şimdilik kendisine eş almak gibi bir düşüncemiz de yok açıkçası. İçim rahatladı aynen devam edebiliriz o vakit 👍🏻