Tepegöz balıklara nasıl bakılır?

GüzelKuş

Veteran
Arkadaşlar bugün hediye olarak balık hediye ettiler. Ama daha önce sadece japon balığı baktım çok küçüktüm nasıl bakılmalı ne yapılmalı?

Klasik japon balıkları gibi besleniyorlar. Az biraz bilgim var balıklarda ancak bu kategoriye meraklı arkadaşlar göz atacaktır

Arkadaşlar bugün hediye olarak balık hediye ettiler. Ama daha önce sadece japon balığı baktım çok küçüktüm nasıl bakılmalı ne yapılmalı?
Şimal ben de pek bilgi sahibi değilim ancak sana vereceğim en büyük tavsiye bu fanusu kullanmaman olacak.Bu tür fanuslar balıklar için oldukça zararlı.Aşağıya ekleyeceğim linki okursan ne demek istediğimi anlarsın.Bu 25 cm'lik kafeste kuş bakmak gibi bir şey.

japon balığının mutasyonu, bi farkı yok. fanus yerine küçük de olsa bi akvaryum, biraz taban malzemesi ve iç motor yeterli. ısıtıcıya gerek yok

Senin için akvaryumlara bakınırken karşıma aşağıdaki görsel denk geldi.Al işte gel şimdi sinirlenme.Sırf dekoratif görünümü için neredeyse bir akvaryum alınacak fiyata yarım fanus satıyorlar.Çok yazık çok..
1610477692800.png

Burayı görmedin mi?
Görmemiştim çok güzel ve mantıklı olmuş. Kömürlük de 1-2 yıllık bir akvaryum varmış kullansam sıkıntı olur mu? Oldukça geniş. Sanırım en büyük boy oluyor. Süslerini alacağım ısıtıcı dışında hepsi vardı galiba yarın bulabilirsem fotoğraf yüklerim.

Hepinizin cevapları için teşekkür ederim. Peki fanus neden zararlı?

içindeki su miktarı çok az ve motor yok, dışkı birikimi olur ve azot döngüsü (nitrit ve nitrata çevrilme) sağlanamaz, çok fazla amonyak yoğunluğu oluşur, kısaca zehir birikimi olur. bakteri vb. üremesini saymıyorum bile.

Şimal nasıl bakmalıyım diye soru sormuş. 20 kusur yazı yazılmış yanlış değilsem Fanus kullanma dışında cevap yok.