Tercih Ettiğiniz Vitamin Markaları

Kullanıcı Değerlendirmesi
5.00 Oylama

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Tercih Ettiğiniz Vitamin Markaları
Böyle bir başlık açma gereği duyuyorum çünkü envayı çeşit ürün var piyasada. Hangi marka vitaminler kullanıyorsunuz, memnun musunuz? Aldığınız vitaminin içeriğine, son kullanma tarihine dikkat ediyor musunuz?
Peki bazı vitaminlerin kuşlar için yarardan çok zararlı olduğunu biliyor muydunuz? Duyduklarınızı, bildiklerinizi, kullandıklarınızı ve önerilerinizi başlık altında paylaşalım ve tartışalım.

*-*-*-*-*

Geçenlerde bir araştırma yaparken Avi ile başlayan ürünlerin tehlikeli olduğu ve veterinerler tarafından önerilmediği hususunda yazı okudum. Tamamen hayvan tacirlerinin ürettiği bir marka olduğu ve herhangi bir tıbbi değeri olmadığı belirtilmiş.
Yararını da zararını da görmedim avi kullandığım dönemde. Fakat kafamda deli sorular oluştu ister istemez. :D
Güncelleme: Tolyamin Forte kullanıyorum 1 yılı aşkın süredir ve içlerinden kullandığım en iyi ürün diyebilirim. Şuan ek olarak quiko ürünleri tercih ediyorum.
Önerilen markalar; Gerwit ürünleri, Armavit-B, Nekton serisi, Vitaform (vit+antibiyotik), Sera, Quiko, dutch ürünleri gibi markalar değerlendirilebilir.

Siz peki?

Son düzenleme:

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
bende bir ara kullanmıştım ama bir fark yaratmıyor sanırım.

erdengncr

Yeni Üye
Avivit multivitamin kullanıyorum. ben memnunum verdiğimde canlanıyorlar ayrıca bir ters etkisinide görmedim.

Liebe55

Veteran
Polivit multivitamin
Beforvel ,B vitamini.
Ferti vit
Avisol Komples Kullanmıştım memnun kalmadım.

Merve B.

Veteran
Bende avivit toz multivitamin kullanıyorum.Bende memnunum.Ancak çabuk bitmiyorlar.Tarihleri geçiyor.Daha küçük kutularda yapılabilir

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
bende tam tersini diyorum. 20 gr olanlar toplamda 20 kullanımlık gibiler çünkü genelde 1 gr şeklinde veriliyor mamalar. (toz)

Bad Sector

iyikus.com Üyesi
Deep Fix Multisol
Tercih değil de daha çok petshop tavsiyesi..Kuşumu aldığım gün bu ürünü de almıştım..Haftada 1 gün veriyorum sabah suluğuna karıştırıp akşam değiştiriyorum o da suyuna 7-8 damla karıştırarak..O gün ve ertesi gün kuşun dışkısı hafif yeşile dönüyor sonra geçiyor bu normal mi?

Ürünün İçeriği;
Vitamin A 2000 IU, vitamin D3 200 IU, vitamin E 1,2 mg, vitamin C 4 mg, vitamin B1 0,8 mg, vitamin B2 1 mg, vitamin B12 2 mcg, Ca-D-Pantotenat 2 mg, nikotinik asit 6 mg, vitamin K3 0,4 mg, folik asit 0,2 mg, D - Biotin 8 mcg.

Son düzenleme:

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Deep Fix çok yetersiz bir ürün ve pet shoplarda çok pahalı satılıyor. Onun yerine daha dengeli ve içeriği vitamin + aminoasit bakımından zengin bir vitamin almanızı öneririm. DAC, Tolyamin, Nekton, röhnfried, sera gibi markalar incelenebilir. Pahalı olanların bölünmüş kaplarda satılanlarıda mevcut bilginiz olsun :)

Ronay

Yasaklanmış Kişilik
Vitaform vitamin değil antibiyotiktir.İçerisinde Neo Terramycn gibi birçok vitamin takviyesi bulunur.Piyasada artık çoğu katkı maddesi diye bile satılıyor yasaklardan dolayı vitaform gibi antibiyotikler gerek olmadıkça kullanılmamalıdır.Antibiyotik bakterilerde kullanılır bakterilerde çekirdek yoktur.DNA'sı sitoplazmada dağınıktır.Ayrıca sonradan önemli bilgilerin kayıt edildiği plazmitleri vardır.Basit tabirle plazmite oluşturdukları direnç bilgilerini kaydedip diğer bakterilere aktarıllar toplu direnç oluşur ve antibiyotikler artık hastalıkta etki etmez.Aman dikkat edelim üretimamaçlı , vitamin amaçlı antibiyotik kullanmayalım.

Moderatörün son düzenlenenleri:

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Vitaform vitamin değil antibiyotiktir.İçerisinde Neo Terramycn gibi birçok vitamin takviyesi bulunur.Piyasada artık çoğu katkı maddesi diye bile satılıyor yasaklardan dolayı vitaform gibi antibiyotikler gerek olmadıkça kullanılmamalıdır.Antibiyotik bakterilerde kullanılır bakterilerde çekirdek yoktur.DNA'sı sitoplazmada dağınıktır.Ayrıca sonradan önemli bilgilerin kayıt edildiği plazmitleri vardır.Basit tabirle plazmite oluşturdukları direnç bilgilerini kaydedip diğer bakterilere aktarıllar toplu direnç oluşur ve antibiyotikler artık hastalıkta etki etmez.Aman dikkat edelim üretimamaçlı , vitamin amaçlı antibiyotik kullanmayalım.
Merhaba Ronay, vitaform vitamin katkılı bir antibiyotiktir. O dönem oldukça yaygın bir kullanım kitlesine sahipti ki hala öyledir. Vitamin gruplaması yapıldığı için yazılmış bir üründür.

Umit. 

Yönetici
Moderatör

Ronay hocam ben sizi nereden tanıyorum acaba? :)

Ronay

Yasaklanmış Kişilik
Merhabalar hoş bulduk Doğanay,zaten ifade ettim Neo teramyycn gibi vitamin takviyeli bir antibiyotik.Bence listeden çıkarılmalı bir dönem üretim için çok verildi.Çok önerilde yanlış hatırlamıyorsam 2010'larda çok popülerde üretim amaçlıda kullanılıyordu.Eskiden ölüyü dirilten bu ilaç şimdi etkili değil çok firma değişikliği diyorlar ama sadece o değil bir dönem çok kullanıldı kullanılmayan yer yoktu.Bu Direnç etkenini artırdı.Bu yüzden kullanılmamalı yanlış anlaşılmasın yazdıklarım iyi niyetimden yazdım.:)

@Ümit T. Ben çıkaramadım ama piyasada eski hobici üreticiler tanır birde öğretmen olduğumdan öğrencilerim tanır :D