Tırnakta kanama

Kuş Anasıı

Yönetici
Moderatör
Çıtır’ın 2 gün önce sesine gittim ayağını kafes tülüne takmış cebelleşiyordu bayağı uğraşarak çıkardım. 2 gündür asla ısırmayan hayvan saldırganlaştı yaklaştığım an koparıyor ellerimi. O gün bir sıkıntısı yoktu kanama vs. Az önce kafesteki kan dikkatimi çekti. Ama eminim kanama bugün oldu. Elime aldım tırnağı hala kanıyor ama tamamen kopmamış, sanki keserken biraz derin kesmişim gibi. Ne yapmamı önerirsiniz? Sağ ayağının arka parmağı. Halsiz değil ama bayağı kan var. Yuvalık içinde de kan var. Tünek vs kan hep. Ayağını basabiliyor. Net çekmeye çalıştım. Elime alamıyorum sürekli korkuyor

Ekli dosyalar

• D903246F-6C29-4D75-A3E0-FC82970DF5B0.jpeg
    D903246F-6C29-4D75-A3E0-FC82970DF5B0.jpeg
    1.5 MB · Görüntüleme: 13
  • 053AA97D-4027-4C32-B4EB-423B9C701B8F.jpeg
    053AA97D-4027-4C32-B4EB-423B9C701B8F.jpeg
    655.5 KB · Görüntüleme: 8
Son düzenleme:
Kanayan yeri mısır ununa batırın kanamayı durdurur. Normal şartlarda elektrolit vermenizi önerirdim ama yavru besliyorlarsa uygun olur mu bilemedim

Oyla 0
Kanayan yeri mısır ununa batırın kanamayı durdurur. Normal şartlarda elektrolit vermenizi önerirdim ama yavru besliyorlarsa uygun olur mu bilemedim
Tüm öneriler gelsin öyle yapayım çünkü dediğim gibi elime alamıyorum savaş çıkıyor kafes içinde paramparça etti ellerimi, acısı var belli ki

Oyla 0
Eğer kan durmazsa Baticon almanızı tavsiye ederim. Hırçınlaşması büyük ihtimal hala acıyı hissediyor çok çok geçmiş olsun benim de kuşumda aynısı olmuştu. Ben direkt baticon almaya gitmiştim gitfikten sonra kanaması durmuştu. Ve kafesinde ayağını çizen sivri seylerin uzerine bant yapıştırmıştım. Demek ki kafesin içindr göremediğiniz sivri noktalar ben de çok geç fark etmiştim. Umarım tekrarlanmaz. :(

Oyla 0
Eğer kan durmazsa Baticon almanızı tavsiye ederim. Hırçınlaşması büyük ihtimal hala acıyı hissediyor çok çok geçmiş olsun benim de kuşumda aynısı olmuştu. Ben direkt baticon almaya gitmiştim gitfikten sonra kanaması durmuştu. Ve kafesinde ayağını çizen sivri seylerin uzerine bant yapıştırmıştım. Demek ki kafesin içindr göremediğiniz sivri noktalar ben de çok geç fark etmiştim. Umarım tekrarlanmaz. :(
Valla kafeste sivri bir şey yok ama tırnak hasar aldıysa kendini kaşırken falan belki bi şey olmuştur diye düşündüm. Kanama durmuş sanki az sonra alıp kontrol edeceğim

Oyla 0

Önerilerin hepsi uygulanabilir. Kanamayı durduracak diğer şeyler bu kısa konuda yazıyor. Çok geçmiş olsun

Oyla 0

Önerilerin hepsi uygulanabilir. Kanamayı durduracak diğer şeyler bu kısa konuda yazıyor. Çok geçmiş olsun
Teşekkür ederim ??

Oyla 0