Tunekle ciftlesme

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Bluefish
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Bluefish

Forum Sakini
1 yasinda erkek kusumun 2 gundur tunek ile ciftlestigi gordum.
Disi kus kuluckada.
6 yumurta var.
Bu yumurtalar gelirken veya oncesinde hic ciftlestiklerini gormemistim.
Disi kus yuvaliktan cikiyor erkek biraz pesinden kovalayor. Disi yanindayken veya yuvaliga kacinca tunek ile ciftlesiyor.
Son yumurta (6.) Cuma gunu geldi.
Normal bir davranis midir?

objelerle çiftleşmesi kötü bir durum. Alışkanlık olduğunda eşe yönelmeyi engelliyor :(
Yumurta kontrolü yaptınız mı acaba? ilk 4 yumurta döllenmişse dolmuş olması gerekirdi.

Oyla 0
objelerle çiftleşmesi kötü bir durum. Alışkanlık olduğunda eşe yönelmeyi engelliyor :(
Yumurta kontrolü yaptınız mı acaba? ilk 4 yumurta döllenmişse dolmuş olması gerekirdi.
Ilk kulucka hem korkmasin hem dusurur kirarim diye yapmadik. 5 gunu kaldi zaten.
Peki bu aliskanlik nasil degisir?
Ne yapmak lazim?
Yumurtalar dolu cikarsa ona gore mi?
Tesekkurler.

Oyla 0
Alışkanlığını unutturmak için tünek yeri değiştirilebilir. Farklı bir tünek kullanılabilir ancak ısrarcı olabilir. Dişiye yönlenmesini beklemek lazım şu evrede.

Oyla 0
Alışkanlığını unutturmak için tünek yeri değiştirilebilir. Farklı bir tünek kullanılabilir ancak ısrarcı olabilir. Dişiye yönlenmesini beklemek lazım şu evrede.
Kafesin tunekleri boydan boya degildi. Sallaniyordu.
Dediginizi yaptim. Tuneklerin yonunu degistirip sallanmayacak sekilde taktim.
Iki gundur gormedim bu davranisi.
Disiye ilgi derken opusme, yuvadayken yem tasima, yuvada birlikte yatma ,yuvaya asiri korumaci (bana karsi ?) v.s.

Oyla 0
Bazen de takıntı yaptığı nesneyi çıkartmak gerekiyor ama tünek pek öyle bir malzeme değil :D Düzelmesine sevindim

Oyla 0