Türü Nedir Ve Ötmüyor

Ömer Kaan Kaya

Forum Sakini
Merhaba benim profil resmimde olan full sarı kuşumu bugün kuscuya verdim diğer kusuda erkek kuşların yanına saldım aldığım kuş ise bu 20 tl verdim benimkinin üstüne bride bu aldığım mavi kuşun türü nedir? Ve disinin yanına yeni erkek koyduğum için mi ötmüyor lar mavi kus ve yesil sari yani disi kusum da ötmüyor şuan yeni oldukları için mi?
Full sarı :Erkek
Yeşil Sarı :Dişi
Mavi:Erkek(YENİ)

Disinin otmemesindeki sebep yeni erkek geldiği içinmi, erkeğin otmemesi sebebide yeni ortama ve yeni bir dişi olduğu için mi yanında?

27392737273827392740

Ömer Kaan Kaya

Forum Sakini
Bana 1 yaşına yakın geldi göz etrafı tüyü çekilmesinden dolayı. Genç kuş diyelim :)
5 aylıktan büyük gibi geldi bana. Okaliptus yaprağı sindirime iyi geliyor kuşlarda. Ayrıca tüketmeyi seviyorlar. Antiseptik bir ürün olduğundan kuşlara iyi gelmektedir. Birde yaprakları bit uzaklaştırmak için kullanıldığını biliyoruz.
Kaç aylikken çiftleşmeye hazır ol erkek muhabbetler? Kaç aylık peki bunu ben nasıl anlarım?

Oyla 0

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Genelde bilezikli kuşlarda daha kolay anlaşılıyor. Fakat görünüm olarak, ayak pürüzsüzlüğü, göz iris halkası, kafa tüyleri vb bir çok şeyden anlamak mümkün. Örnek bir konu:

Oyla 0