Türü Rengi Ve Deseni Nedir?

Ömer Kaan Kaya

Forum Sakini
Merhaba üretim yapan bi yakın tanıdığım bana bunu al eve götür dedi alıp salma kafesimin yarısına koyup büyütecegim rengi deseni türü nedir acaba büyüyünce ki resmini atabilir misiniz çok merak ediyorum nasıl olur büyüyüp tüyleri çıkinca en yakın tahminle bir resim atarsanız sevinirim

Dişi midir Jumbo Kırığı Olması Lazım Sanırım

IMG-20190622-WA0003.jpeg

GörkemL

iyikus.com Üyesi
Merhaba üretim yapan bi yakın tanıdığım bana bunu al eve götür dedi alıp salma kafesimin yarısına koyup büyütecegim rengi deseni türü nedir acaba büyüyünce ki resmini atabilir misiniz çok merak ediyorum nasıl olur büyüyüp tüyleri çıkinca en yakın tahminle bir resim atarsanız sevinirim

Dişi midir Jumbo Kırığı Olması Lazım Sanırım

Ekli dosyayı görüntüle 3595
Tarçın çok çok az demişsiniz ama benim bu fotoğraftan anladığım kadarıyla tarçın sanki
3598
Muhtemelen buna veya sarısına benzeyecektir.Tabiki bu benim tahminim.

Oyla 0

Ömer Kaan Kaya

Forum Sakini
Oyla 0

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Tarçıni üstteki yeşiller gibi olacak yalnız bir şey sormam gerekiyor. Kuyruk ve uzun kanat tüyleri yok mu?

Oyla 0

Ömer Kaan Kaya

Forum Sakini
Tarçıni üstteki yeşiller gibi olacak yalnız bir şey sormam gerekiyor. Kuyruk ve uzun kanat tüyleri yok mu?
Kendisi henüz yavru annesi yonmus tüylerini beyaz tüyleri var resimde görüldüğü gibi renklenmemis 10 12 tane yavru arasında bu böyle aldığımda b vitamini ilacıni vermeyi ve güzelce besleyip damızlık yapmayi düşünüyorum yaşı gelincede yanına bir eş

Oyla 0

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
French molt aklıma geldi direk. Umarım kısa sürede uzar. Belli başlı tüylerin olmaması endişe etti beni ama iyi bir bakımla toparlayacaktır. B vit takviyesi iyi gelecektir ama dediğim rahatsızlık ise sıkıntı.

Oyla 0

Ömer Kaan Kaya

Forum Sakini
French molt aklıma geldi direk. Umarım kısa sürede uzar. Belli başlı tüylerin olmaması endişe etti beni ama iyi bir bakımla toparlayacaktır. B vit takviyesi iyi gelecektir ama dediğim rahatsızlık ise sıkıntı.
Ben size bugün daha kapsamlı resmini atarım kuşu çekip bugün alacağım çünkü bedava olduğu için :)

Oyla 0

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Tipik French molt hastalığı gibi. Uzun uğraşlarla tüyleri düzelebiliyorken, bazen ne yazık ki böyle kalabiliyor ya da daha da dökülebiliyor. Yinede bekleyin derim. Üretim için ileride kullanma konusunda sakıncalı olacaktır. Tüy yolunma durumu ise dediğiniz gibi bir sorun olmayacaktır.
örnek french molt kuşlar:
3604
3605
3606

Oyla 0

Ömer Kaan Kaya

Forum Sakini
Tipik French molt hastalığı gibi. Uzun uğraşlarla tüyleri düzelebiliyorken, bazen ne yazık ki böyle kalabiliyor ya da daha da dökülebiliyor. Yinede bekleyin derim. Üretim için ileride kullanma konusunda sakıncalı olacaktır. Tüy yolunma durumu ise dediğiniz gibi bir sorun olmayacaktır.
örnek french molt kuşlar:
Ekli dosyayı görüntüle 3604
Ekli dosyayı görüntüle 3605
Ekli dosyayı görüntüle 3606

Rengi deseni nasıl olucak büyüyünce tahmini yakın bir dişi kuş resmi ararmisin iz bulabilirseniz merak ediyorum

Oyla 0

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Tamamlamayadabilir eğer bahsettiğim rahatsızlıksa. Normal şartlarda 1 ayda vücut tüyleri, 2 ay civarıda kanat ve diğer kalanlar tamamlanmış olmalı.

Oyla 0