Tüy Problemi

Göker

iyikus.com Üyesi
Hayırlı akşamlar cümleten
Bir muhabbet kuşum da tüy kapsülleri çok zayıf kanat ve kuyruk tüyleri çıkıyor tekrar dökülüyor bu sürec aralıksız devam ediyor. Nasıl bir yol izlemeliyim bilgi verebilir misiniz.
Not: yavru vermiş takımdır.

haftada bi mama.
Gerwit w vitamin
Taubent 50 arasıra veriyorum.IMG_20210503_185729.jpg
Diazme probiyotik.
Kullanıyorum.

Başka yapabileceğim birşey varmı tecrübeli arkadaşlar fikir beyan ederse sevinirim.

1 tüy resim.

Ezgi Alpaslan

iyikus.com Üyesi
Merhaba gerekli olan destekleri yapıyorsunuz aslında eğer uçmasında ve görünümünde bir sorun yoksa bence sağlığı açısından bir tehtit oluşturmuyor her kuşda bu tür döküntüler oluyor geçmiş olsun ??

Oyla 0

Akifcik

Veteran
Kullandıklarınıza bakınca, tüyler için neredeyse hiç destek takviye vermiyorsunuz.
-Taubenfit kuluçkaya hazırlık için kullanılır, normalde kullanmanızın anlamı yok.
- Haftada 1 kez mama çok yetersiz.
- Diazyme probiyotik kalitesiz ve ucuz bir ürün. Yerine, benim çok memnun olduğum Entrobac'ı alabilirsiniz.
- Gervit-w daha çok genel bir enerji vitamini. Tüyler için yoğun B vitaminleri bulunan bir vitamin edinebilirsiniz. Benim önerim Med. Tollyamin Forte olacaktır. B vitaminleri vücutta depolanmadan dışkı ile direkt olarak atıldığından dolayı siz tüyleri güçlendirmek için haftada 1-2 kez kullanabilirsiniz.

Oyla 0

Göker

iyikus.com Üyesi
Med tollyamin de var onu da haftada bir veriyorum karaciğer koruyucu olarak. Taubenfit kizistirici olarak kullanıyorum Onuda her zaman değil hazır olduklarında. Med i haftada 2 defa kullanım o zaman diğerlerini 1 kere Mama haftada en az 1 veriyorum çoğu zaman 2 defa mamamia life ve mamamia full +full veriyorum.
Tşk ederim ilginiz için.

Oyla 0

Göker

iyikus.com Üyesi
Merhaba gerekli olan destekleri yapıyorsunuz aslında eğer uçmasında ve görünümünde bir sorun yoksa bence sağlığı açısından bir tehtit oluşturmuyor her kuşda bu tür döküntüler oluyor geçmiş olsun ??
Kanat eksiklikleri her zaman oldugundan ucamiyor hep tüyleri eksik. O yüzden kafesden cikarmiyorum o takımı. Onlarında can olduğunun bilerek stres yada hasta olmasını istemiyorum sağlıklı olması için uğraşıyorum ama bazen elimizden olmayan sebebler olabiliyor onada ne yapabilirz diye araştırıyorum. Tşkler görüşünüz için.

Oyla 0

neanderthalensis 

Yönetici
Moderatör
durumun probiyotikle pek ilgisi yok, kullandığınız vitamin işinizi görür ancak akifcik'in yazdığı ürünü alabilirseniz sık kullanım için çok daha iyi olur. ek olarak multimineral takviyesi kullanın bir süre

tüy kökleri çok sağlıksız, daha tecrübeli arkadaşlar da ilave yapılabilecek birşey varsa yorum yapar (tüy çekme , ilave ürün kullanımı vb)

Oyla 0

Akifcik

Veteran
Taubenfit'i kuluçka hazırlığı haricinde kullanmayın, vücutta birikim yaptığından kuşlar yağlanabilir. Mamayı en az haftada 2-3 kez vermeniz daha sağlıklı olur. Dediğim gibi Tollyamin işinizi görür?? Ben teşekkür ederim ?

Oyla 0

Göker

iyikus.com Üyesi
durumun probiyotikle pek ilgisi yok, kullandığınız vitamin işinizi görür ancak akifcik'in yazdığı ürünü alabilirseniz sık kullanım için çok daha iyi olur. ek olarak multimineral takviyesi kullanın bir süre

tüy kökleri çok sağlıksız, daha tecrübeli arkadaşlar da ilave yapılabilecek birşey varsa yorum yapar (tüy çekme , ilave ürün kullanımı vb)
Yaklaşık 20 gün önce kanat ve kuyruk tüy çekme yapmıştım patlatamamis tüy kapsülleri vardı kanlı şekilde şimdi çıkıyor cikanlarda düşüyor tekrardan. Tşk ederim ilginiz için.

Oyla 0

Göker

iyikus.com Üyesi
Taubenfit'i kuluçka hazırlığı haricinde kullanmayın, vücutta birikim yaptığından kuşlar yağlanabilir. Mamayı en az haftada 2-3 kez vermeniz daha sağlıklı olur. Dediğim gibi Tollyamin işinizi görür?? Ben teşekkür ederim ?
Sözlerinizi dikkate alacam ve bizzat uygulamaya gececem tekrardan sağolun Akif bey.

Oyla 0

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Sağlıklı bir tüy gelişimi için b kompleks vitaminler, aminoasitler ve genetik etkiler önemli yer tutuyor. Özellikle tüy dönemindeyken iyi beslerseniz bu tip sorunlar azalacak, daha güçlü ve parlak tüyleri olacaktır. Tüy gelişimi tamamlandığında besin tüketimi de duruyor tüylerde. Bu nedenle sağlıklı uzayamayan, besin alamayan tüyler istediğiniz gibi olmayabilir.

Oyla 0