Tüy sorunu

GülşahM.

Forum Sakini
İki kuşuma vitamin verdiğim halde böyle oldular özellikle erkek kuşumun kafası resmen kelleşmiş bu kelleşme tüy döneminden mi yoksa başka bir sorun mu var acaba

Ekli dosyalar

• 1000004116_480x640.jpg
    1000004116_480x640.jpg
    45.9 KB · Görüntüleme: 10
Dışkısı normal gibi ama kabarık duruyor videodaki gibi bu arada kuşumun kitlesi var ve çok sık hastalanan bir kuş .Diğer erkek kuşumda bir sorun yok

Ekli dosyalar

• 1000005645_640x480.jpg
    1000005645_640x480.jpg
    37.2 KB · Görüntüleme: 2
Aşırı yağlanmış gibi duruyor, tüy kalitesi de ne yazık ki kötü. Kötü nefes alış verişinin sebebi yopun yağlanmadan dolayı olabilir. Yumurtlayacak kuş havası var görünürde

Aşırı yağlanmış gibi duruyor, tüy kalitesi de ne yazık ki kötü. Kötü nefes alış verişinin sebebi yopun yağlanmadan dolayı olabilir. Yumurtlayacak kuş havası var görünürde
Bana da yumurta gibi geldi hocam gerwit vermiştim o mu yaptı acaba bu zamana kadar hiç yumurtlamadi. Yağlanması yoktu hocam yani atlattı onu şuan kitlesi var kitle den dolayı nefes zor alıyor olabilir mi ya da üşütme bakteri sorunu mu vardır ilaç kullansam mı öneriniz varsa

Bana da yumurta gibi geldi hocam gerwit vermiştim o mu yaptı acaba bu zamana kadar hiç yumurtlamadi. Yağlanması yoktu hocam yani atlattı onu şuan kitlesi var kitle den dolayı nefes zor alıyor olabilir mi ya da üşütme bakteri sorunu mu vardır ilaç kullansam mı öneriniz varsa
Bir de dışkısıni zaman zaman yiyo bakteri mi.kapti acaba yine elimde Sulphamezatin var hocam 2 gün kullansam sorun olur mu sizce 1 buçuk ay önce kullanmıştım çünkü

Mineral, k vit eksiklerinde dışkı yiyorlar daha çok. Kitleden dolayı yapıyor olabilir mi emin değilim doğrusu. Genel görünümü hoş değil ama

Aslında hayır. Kabarma harici kalitesiz bir tüy görünümü var. Tiftik tiftik duruyor veya kırık bir görünüm mü desem daha doğru olur bilemedim.

Aslında hayır. Kabarma harici kalitesiz bir tüy görünümü var. Tiftik tiftik duruyor veya kırık bir görünüm mü desem daha doğru olur bilemedim.
Yani sebepsiz kabarma da olmaz altında bir şey var bence inşallah megabakteri falan tekrar olmamıştır 😔 kabarmadığı zaman tüyleri düzgün duruyor aslında bir de tüy döneminden yeni çıktı sulphamazethine 2 gün daha verdim sanki kabarık görünümü azaldı gibi ama tamamen bir düzelme yok neyse bir şey anlaşılmıyor en iyisi uygun vaktim de veterinere tekrar gitmek