Tüye Girmiş Muhabbet

Ömer Kaan Kaya

Forum Sakini
Merhaba Dişi Muhabbet Kuşum Tüye Girmiş Bu Tüy Dökümü Sürecini Hızlandırmak İyi Geçmesini Sağlamak İçin Neler Verebilirim Ne Yapabilirim Kuşuma?

Sanırım bu yüzden çok az ötüyor dişi kuşum ishal de değil normale göre sık uyuyor bu yüzden
Neyse dediğim gibi ne yapmalıyım iyi ve hızlı geçirmesi için bu süreci?

15532773354741015938255206583738.jpgScreenshot_20190322-205626.jpg

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Tüy döneminde eşleşme genelde olmaz ve durgun geçer onlar için. B vitamini destekli beslemek gerekiyor. Suyuna b vitamini koyabilirsiniz. Aynı zamanda yumurta maması bu dönemde iyi bir katkı sağlıyor. Süreci hızlandırıyor. Tohum olarakta yulaf verebilirsiniz. Mama içerisine az miktar keçi boynuzu tozu ilave edilebilir.

Oyla 0

Ömer Kaan Kaya

Forum Sakini
Yemeklerde kullandığımız kuru nane den yer mi yemligine koysam?
Bu dediklerinizi yapman tuye girmemis Kuşuma zarar verir mi?

Oyla 0

Liebe55

Veteran
Buyrun

Oyla 0

Ömer Kaan Kaya

Forum Sakini
Kuru nane degil Bahçeden koparıp verin veya satın alın.
Saolun

Birde bu iki kuşumun yavruları sizce nasıl olur renk ve ırk bakımından?

Erkek Jumbo Kırığı
Dişi Baskın Parçalı Dendi Fakat Bana Kalırsa Bir Mutasyon Duruşu Ve Bakışları Mutasyon Gibi Geldi Bana Bildiğiniz Teksas Mubis Gibi Duruyor Sırtından Kuyruğuna Kadar

Kuşlarım disiye birde siz bakın305030513052

Son düzenleme:
Oyla 0

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Erkek kuş dişi kuşunuza göre daha baskın bir mutasyon. Gelen yavrular büyük oranda parçalı, erkek gibi spangle ve annesinden gelecektir.
Renk olarak sarı tabanlı yeşil kuşlar daha çok olur. Mavi kuş oranı biraz daha düşer. Bir ihtimal çift faktörlü, tek renk yavru alabilirsiniz. (sarı ve beyaz gibi)

Oyla 0

Ömer Kaan Kaya

Forum Sakini
Bahçeden nane kopardım verdim suan böyle olmuş mu gagaliyorlar sallanıyor sonra korkuyorlar ondan :D umarım yiyorlar dır ağızlarına alip atmiyorlardir koparıp 3074

Oyla 0

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Yıkadıktan sonra suyunu kurulamanız gerekiyor. Islak yeşillik sevmiyorlar. Genelde tüm tüm yemiyorlar. Kemirir gibi yapıyorlar. Zaten naneyi alacağınız zaman yemişse ısırma izlerini görürsünüz :D

Oyla 0

Ömer Kaan Kaya

Forum Sakini
Yıkadıktan sonra suyunu kurulamanız gerekiyor. Islak yeşillik sevmiyorlar. Genelde tüm tüm yemiyorlar. Kemirir gibi yapıyorlar. Zaten naneyi alacağınız zaman yemişse ısırma izlerini görürsünüz :D
Yıkamadam koydum birsey olacağını sanmıyorum neyse az benim dişim vahşi biraz agresif yani birde tuyde olunca erkek Kuşum ciftlesmek istiyor çok kur yapıyor gagasina vuruyor disi ani sekilde gagaya vurabiliyor kurda iken az önce erkek gene kur yapar vururken erkeğin ayagindan tuttu erkek tunekten sallandi bırakmadı ayağını sonra bıraktı baktım kanatmis biraz bende ayirdim zaten salma kafesteler

Oyla 0