.üretim vitamin ve gerekli takviyeler

Samet keskin

iyikus.com Üyesi
Merhabalar 2cift sultan papaganim var hastalik onlemek ve tum ihtiyaclari icin ne yapmam gerekir ve hangi takviye surup yada ilaclari kullanmaliyim.simdiden tesekkurler.

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Merhaba bizlerde olduğu gibi onlarında fazlaca ürünleri var. Tek tavsiye edebileceğim iyi vitamin ve aminoasit destekli ürünler almanız. Örneğin piyasada petshoplarda satılan 10-15 liralık vitaminler kuşlar için içeriği bakımından yetersiz kalıyor. Dac, Tolyamin forte, Nekton, Röhnfried gibi markalar tercih edilmelidir. Bunların bölünmüş kaplarda satan siteler var. Onlardan alarak uyguna getirebilirsiniz.

Probiyotik gerekiyor. Diazyme 256 şimdilik yeterli olur. İshal ve iç parazit sonuları için sulphamazethine almanızı öneririm. Oda zirai ilaç satan yerlerde ve veterinerlerde bulunuyor. Aynı şekilde B vitamini için Beforvel. Oda zirai ilaç satan yerlerde mevcut.

Kaliteli ve tozsuz yemler, günlük su değişi mi ve düzenli kafes temizliği yapıldığında sağlığı pek bozulmuyor. Ara ara da yumurta maması ya da sebze ağırlıklı mamalar vererek onu mutlu etmelisiniz.

Oyla 0

Samet keskin

iyikus.com Üyesi
Dac, Tolyamin forte, Nekton, Röhnfried gibi markalar tercih edilmelidir. En basta yazdiginiz bu ilaclarin hepsinimi almaliyim yoksa gorevleri ayni sadece marka farkimi var. Hocam birde ilk konusmada tavsiye ettiginiz ilaclari hangi araliklarla nasil kullanicagimiza dair bir bilgi varmi

Oyla 0

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Dizayme yerine kuru maya tutar mı bilemiyorum işin aslı. Bir süre suya maya katarak vermiştim lakin kuşlar pek suya yanaşmadı. Yokluğunda tercih edilebilir ama yinede uygun bir ürün almanızı öneririm.
,Bu bahsettiğim markaların herhangi bir multi vitaminini, iç dış parazit ürünlerini almanız gerekiyor. Dış parazit için vilmectin öneririm bu arada. 2 yıl yetiyor 15-20 lira gibi bir fiyatı var. Zirai ilaç satan yerlerde mevcut.

Diğer söylediğin ürünlerde de öncelikle
Med Tollyamin Forte Tüy Karaciğer Kas Düzenleyici Multivitamin almanızı öneririm. Uzun süredir kullanıyorum ve memnunum. Bölünmüş 100 ml kaplarda 35-40 lira civarı satılıyor ya da şehrinizden biriyle ortak olup büyük şişesi alınabilir. Tabi tek yeterli olmuyor bazı vitaminleri içermediğini biliyoruz. Bu nedenle ek bir ürün ihtiyacı daha çıkıyor. Bunun içinde pet shoplarda satılan avi-vit yeterli olacaktır.

Derseniz 2 ürün olmasın bir ürün şeklinde ne alabilirim gibi bir sorunuz olabilir fakat öyle bir ürün ne yazık ki yok. Vitamin için bir ürün aldığınızda kuşların ihtiyacı olan aminoasitleri barındırmıyor. Buna en yakın ürün Tollisan Med. Tollyamin Forte + Kombi Mix Özel Üçlü Karışım Kür Seti adıyla satılan bu karışımdır ama bölünmüşüne pek denk gelmedim. Yinede araştırın derim. Eğer bütçemi çok zorlar derseniz Sera'nın ya da nektonun multivitamini tercih edilebilir ama 1 yıl civarı kullanacağınız için bir ürünü, dikkatli seçmekte fayda var bence :)

Oyla 0

Samet keskin

iyikus.com Üyesi
Hocam merhabalar med tolyamin forte bölünmüs olarak hicbir sitede bulamadim bulduklarimda stokta yok siz kullaniyorum dediniz varmi alabilecegim bolunmus halde satan bir yer tesekkurler simdiden..yada nekton es ve nekton e ayni görevi gorurmu yada dac dac gorurse dac in hangi urunu yeterli olur

Oyla 0

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Sizin için bir kaç siteye baktım ama dediğiniz gibi stokta yok görünüyor. Yakın tarihte gelecektir diye düşünüyorum çünkü üretim sezonu başlıyor. Bu arada facebook arama kısmından ürünü yazdığınızda satan kişiler mevcut. Almadığım için oradan birinden direk yönlendiremiyorum ama eğer düşünürseniz incelenebilir.

Oyla 0

Liebe55

Veteran
Oyla 0

AdiL_K

iyikus.com Üyesi
MErhaba konu eski kalmış ama bu vitaminlerin tamamını set halinde satan bir marka varmı ..Fiyatta uygun olursa iyi olur... birde mantardan korkuyorum hangi ilacı kullanmalıyım.....
Bu alttaki ürünler var mesela

Oyla 0

Taha Aktaş 

Yönetici
Moderatör
MErhaba konu eski kalmış ama bu vitaminlerin tamamını set halinde satan bir marka varmı ..Fiyatta uygun olursa iyi olur... birde mantardan korkuyorum hangi ilacı kullanmalıyım.....
Bu alttaki ürünler var mesela

Bu ürünler yetersiz kalacaktır.

Oyla 0

Liebe55

Veteran
Medtollyamin forte gervit nekton gibi kendini kanıtlamış ürünler herzaman ön planda olmalı

Oyla 0