Uyku problemi

Elvis

iyikus.com Üyesi
Selam , sultan papağanımız 10 gundur bızımle.yalnızlıgı sevmediklerını ogrendıgımız ıcın oturma odamıza koyduk.ama bız bıraz gec yatıyoruz.ısıkları kapasak bıle tv nın gelip giden ısıgı onu rahatsız edıyor.yatırmak ıcın baska odaya goturup ısık kapatınca tıslıyor.rahatsız oluyor.ne yaoacagımı bilemedim.
Uyku onlar ıcın cok onemlı. Onerisi olan varsa sevınırım.

Liebe55

Veteran
odanın ışıgını hafif ışık olacak şekilde ayarlayabilirsiniz. sabaha kadar dursun onlar zaten uyur

Oyla 0

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Merhaba, sultan papağanları uykuya hassaslar. Bu nedenle yaşadığı yer aynı zamanda uyuduğu yer olması gerekir. Kafesi sabit bir yere alıp, TV olan odada oyun alanı yaratarak ona iki odaya da alışması sağlanabilir. Uykuya geçmeden belki 1 saat kafesli odada ışık açık şekilde kalması tıslamayı azaltabilir.
Kendin Yap (DIY) - Muhabbet Kuşu Oyun Alanı İnşası
konumuzu inceleyebilirsiniz. Fikir verecektir :)

Oyla 0

Elvis

iyikus.com Üyesi
Merhaba, sultan papağanları uykuya hassaslar. Bu nedenle yaşadığı yer aynı zamanda uyuduğu yer olması gerekir. Kafesi sabit bir yere alıp, TV olan odada oyun alanı yaratarak ona iki odaya da alışması sağlanabilir. Uykuya geçmeden belki 1 saat kafesli odada ışık açık şekilde kalması tıslamayı azaltabilir.
Kendin Yap (DIY) - Muhabbet Kuşu Oyun Alanı İnşası
konumuzu inceleyebilirsiniz. Fikir verecektir :)
Cok teşekküt ederim. Bizim kuş ithal kuşmuş. Cok ürkek ve saldırgan aynı zamanda. Yeteri kadar ilgilenırsek evcilleşir mi acaba. Ele gelir mi en azından.su ana kadar bır defa saldık sanırım erken davrandık ama kendı girdi kafese daha dogrusu onune kafesi goturduk atladi içeri. Bi daha salmadık tıslaması gecsın dedik.
Tüylerini koparırken hayır diyordum yuksek sesle onu bıraktım. Korkmaya alısmasın dıye.haftada ıkı kez su spreylıycem üzrrine ıns azaltir.
Uzaktan konusuyorum tatlı tatlı.kafesıne dokunup kafesi seviyorum elimin varlıgına alıssın diye.. Yanı kusu degil kendımı eğitiyorum su an:) umut var mıdır acaba

Oyla 0

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
İthal kuşlar evet bir süre ürkek kalabiliyorlar. Eğer yavru ise alışacaktır çabucak ama yetişkin kuşlarda süreç biraz uzuyor. Kimi zaman alıştırmak mümükün olmayada biliyor.

Oyla 0