Uzun uzun ağzını açıyor ve Aksırıyor (Videolu)

Tayyipcan Erkek

iyikus.com Üyesi
Muhabbet kuşum videodaki gibi ağzını uzun uzun açıp kapatıyor. Bunu biraz yapıp sonra düzeliyor. Sürekli yapmıyor. Hafifte kuyruk sallama var. (Petshop'a götürdüğümde oradaki satıcı astım olsa hırıltılı nefes alır bir şeyi yok dedi ama onun yanında bu hareketleri yapmadı. Korktu tabii ki)
Günde en az 1 kere de (onu çekemedim) gözlerini kısıyor hapşırır gibi ses çıkarıyor ama ağzı kapalı. Bu durumda da çok çaresiz gibi duruyor.

Bunların haricinde hasta gibi değil hareketli gaga atıyor, gaga taşıyla oynuyor ve kemiğini de kemiriyor. Akşamları da uyukluyor. Çaresiz gibi bu hareketleri yaparken elimden bir şey gelmiyor.

Tavsiyeleriniz varsa çok memnun olurum.

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Merhaba, kuşunuzu veterinere götürmenizi öneririm. Ağız açma kapama durumu havadan ya da basit anlık bir durum gibi görünmüyor. Genelde ağız açıp kapamalar sindirim sorunları ve kursak enfeksiyonlarında daha sık gözlemleniyor.
Rica etsem dışkı paylaşır mısınız?

Oyla 0

Tayyipcan Erkek

iyikus.com Üyesi
Merhaba, kuşunuzu veterinere götürmenizi öneririm. Ağız açma kapama durumu havadan ya da basit anlık bir durum gibi görünmüyor. Genelde ağız açıp kapamalar sindirim sorunları ve kursak enfeksiyonlarında daha sık gözlemleniyor.
Rica etsem dışkı paylaşır mısınız?
Günlük çok hareketli; gaga atıyor, kemiğiyle oynuyor, mineral taşına kafasını sürtüyor. Tüyleriyle çok oynuyor burnuna tüycükler kaçmış olabilir mi? Nefesle ilgili bir problem diyorum ama sürekli yapmıyor.
Geceleri ışık açık gözlemliyorum hiç yapmıyor. Kafasını gömüp uyuyor ya da olduğu yerde uyukluyor.

Oyla 0

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Dışkılar çok kötü değil ama hareketi normalin biraz dışında. Bu hareketi siz yanına yaklaştığınızda mı yapıyor. Stres altında kuşlar ağız açıp kapama eğiliminde olabiliyor. Yem karışımınız nasıl? Kuş kumu kullanınız yoksa

Oyla 0

Tayyipcan Erkek

iyikus.com Üyesi
Dışkılar çok kötü değil ama hareketi normalin biraz dışında. Bu hareketi siz yanına yaklaştığınızda mı yapıyor. Stres altında kuşlar ağız açıp kapama eğiliminde olabiliyor. Yem karışımınız nasıl? Kuş kumu kullanınız yoksa
Hayır bana çok alışık. Ben yaklaştığımda veya bir şeyle söylediğimde her zaman gözlerini kısıyor. Nem veya sıcaktan olabilir mi açıkçası anlamadım. Kuş kumu var ama hiç ağzını sürmüyor çok gözlemledim. Yemin içine katarsam yemi de yemiyor. Yem olarak şu iki markanın karışımı var.

Oyla 0

Tayyipcan Erkek

iyikus.com Üyesi
Aynı sitede bu ürün de var ama markasını ilk defa duydum.

Oyla 0

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Vivid yerli üretim bir marka ve piyasada ki açık yemlerin genelde çoğu bu marka tarafından satılıyor. Sarı darı oranı çok yüksek bir yem. Ben öneremeyeceğim maalesef.

Oyla 0