Versele Laga Clay Bloc İnceleme

Hazal 

Yönetici
Moderatör
Hiçbir şekilde kum ve mineral blok tüketmeyen kuşum için alternatif ararken bulduğum bir ürün.Bu konuda veterinerler bile ikiye bölünüyor bazen.Kum/mineral blok gerekli mi değil mi o konuda yorum yapamıyorum.Kendi adıma sindirim sorunu yaşadığını düşündüğüm için tercih ettim.FC6E71A3-A308-4851-A71D-8EB3319D6015.jpeg
Ürünü kırarak bu şekilde verdim.Yumuşak çabuk dağılan bir yapıda.Sürekli bulundurun densede haftada iki kez vermeyi düşünüyorum.2B8587CE-D192-4E68-A68B-6AFF500942A5.jpeg
İçerik ve açıklama şöyle.
-Mineraller ve bira mayası
-91% ham kül,15%kalsiyum,0.012,%fosfor,0.65 sodyum
-Taze kil (Amazon Nehri kili denmiş),kum ve çakmaktaşı

Genel sağlığı ve sindirimi desteklediği,sağlıklı kemikler ve tüyler için gerekli iz elemetleri sağladığı belirtilmiş.Kum ve mineral blok tüketen kuşlarda,çok gerekli bir ürün olmayabilir belki.Yeni tüketmeye başladığı için değerlendirme yapamıyorum henüz.Reddetmeden yediği için ilk izlenimim olumlu yönde.

Son düzenleme:

Taha Aktaş 

Yönetici
Moderatör
Ellerinize sağlık güzel bir inceleme olmuş. Bende kullanmıştım daha önce. Natural’ın Picking Stone’nunu verdiğimdeki gibi yadırgama olmadı saldırdı direk.? Yine Versele Laga’nın Pick Blok ürününü denemek istiyorum yakında.:)

Hazal 

Yönetici
Moderatör
Ellerinize sağlık güzel bir inceleme olmuş. Bende kullanmıştım daha önce. Natural’ın Picking Stone’nunu verdiğimdeki gibi yadırgama olmadı saldırdı direk.? Yine Versele Laga’nın Pick Blok ürününü denemek istiyorum yakında.:)
Teşekkür ederim :) Pick Bloc ve bunun arasında gittim geldim ben de.Eğer denersen Pick blok yorumlarını bekleriz:)

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Bu tarz ürünler iyi oluyor. Bende yakinda geçeceğim sanırım