Versele Laga haricinde kaliteli yem önerileriniz

Verilebilir, sorun olmaz bana göre. Şu sıralar yeminiz varsa eğer bir miktar değişime gitmeyiniz. Piyasa için hareketli dönem içine giriyoruz.

Aspur karışımlı yem üzerine alışmaları için pelet yem ve birazcıkta yulaf koyuyorum.
Başka bir yem kabında sadece kanarya yemi oluyor.
Ayrıca haftada 2-3 kere mama kabında Versele Laganın yumurta maması oluyor, içinde elma, kabak, çilek gibi meyve ve sebzelerle birlikte.
2-3 dal daldarı asılı oluyor.

WhatsApp Görsel 2023-06-22 saat 17.00.11.jpg

Aspur karışımlı yem üzerine alışmaları için pelet yem ve birazcıkta yulaf koyuyorum.
Başka bir yem kabında sadece kanarya yemi oluyor.
Ayrıca haftada 2-3 kere mama kabında Versele Laganın yumurta maması oluyor, içinde elma, kabak, çilek gibi meyve ve sebzelerle birlikte.
2-3 dal daldarı asılı oluyor.

Ekli dosyayı görüntüle 29665
Teşekkür ederim. Pelet yemi daha önce de duymuştum, normal yemin yanısıra pelet yemle de beslenebileceklerini öğrenmiştim. Aslında pelet yemi de denemeyi düşünüyorum.

Yağlanma olan kuşa pelet yem öneriyor veterinerler,ama alıştırmak güç,normal yemlerle karıştırıp vermek alıştırmak için en kolay yol diyorlar.

Merhaba, ben iki adet kuşum için B 322 Bravo Muhabbet Kuşu yemi kullanıyorum. Bir seneden fazla gidiyor 5 kg olanı... Yaklaşık 2-2 buçuk senedir kullanıyorum. Sitemizde yapılan yarışmadan kazanıp tanışmıştık bu yem ile kuşlarım çok beğeniyor 🤗