Versele Laga Prestige Yabani Sağlık ve Kondisyon tohumları incelemesi;

Rüştü Okumuş

Çevirmen
Bazı ürünlerinde birtakım eksiklikler olsada doğallığı ve tazeliği konusunda en çok güvendiğim nadir markalardan birisidir Versele Laga. Birçok ürününü kullandım ve en son kuşlarıma ek besin olması amacıyla yabani sağlık ve kondisyon tohumundan aldım. Daha önce bahsi geçtiği için ürünü kullanıp yorum yapacağımı belirtmiştim. Ürünün içeriği şu şekilde;

Yabani tohumlar 75%, keten tohumu 8%, havuç tohumu 6%, susam tohumu 6%, panicum sarı 4%, panicum kırmızı 1%

Yakşalık 1 aydır kullanmaktayım. Doğadaki bitkilerin gücüne inandığım içinde almak istedim. 1 sultan papağanımız ve 1 muhabbet kuşuöuz var. Haftalık bir tatlı kaşığı olarak kullanıyorum. Bir hafta Ce-De nemli mama içinde sundum bir haftada ayrı mamalıkta sade olarak sundum. Sultan papağanım mama içindede sade olarakta 1 tane bile bırakmadan yedi. Muhabbet kuşum ise sade verdiğimde içinden 3-4 tane tohum seçiyor fakat ne tohumu olduğunu elbette bilmiyorum. Fakat Mamanın içine kattığımda hepsini yiyor. Özet olarak %100 gerekli olup olmadığı tartışılabilir ancak bizlerde hasta olduğumuzda hemen doğadaki bitkilere sarılmıyormuyuz? Ihlamur, adaçayı gibi. Bende doğada kendi yetişen bitkilerin şifalı olduğunu düşünüyorum ve bundan sonra sabit bir ek gıda olarak sunacağım. Sağlıklı hobiler.Screenshot_20201108-110608_Chrome.jpg

yabani tohumlar yani sağlık tohumları kuşlar için ek seçenekten fazlasını sunmuyor bence. Nasıl ak darı, aspur istiyorsak, bunlarda daha az ticareti olan, kuşların hepsinin tüketmediği ama özellikle ispinoz ve kanaryaların yem karışımlarında olan tohumlar. Piyasası çok pahalı bana göre. Bu nedenle ben tercih etmiyorum. Etsem de yemiyor muhabbet kuşları fazla. 1 aydır 50 gr bile tüketemedik.
Tanıtım için teşekkür ederim. Seçenekler elbette kuş sağlığı için iyi olacaktır. Eğer kuşlarınız yiyorsa ben öneririm.