Virkon s kullanımı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

GülşahKandemir

Forum Sakini
Virkon s ürünüm şimdi elime ulaştı. Fakat uygulama sırasında maske eldiven fakan takınız diyor. Solumayınız diyor. Odaya püskürtülerekte sıkılıyormuş. Kuşlarım hep açık uçuyorlar sorun olur mu? Birde ben bununla temizlik yaptıktan sonra malzemeleri suyla yıkayım mı tekrardan ?

GüzelKuş

Veteran
:) zaten koku olarak rahatsız etmedi beni,ki allerjik astımım var çok hassasım bu tarz şeylere.Herkes farklı reaksiyon gösterebilir tabi,bilemiyorum.
Soluma işi tozu ile alakalı. Tozu direk koklamayın derler. Nadirde olda tahriş, burun kanaması, solunumda güçlük yapabiliyor. Suya karışınca aynı olay uzun süre maruz kalmadığınız sürece gerçekleşmiyor.

Kaan Omurtak

Yasaklanmış Kişilik
Yani tartışılır. Virkon s dozajında kuşlarda iç parazit bakteriyel enfeksiyon, mantar va. durumlarını tedavi edebilir. Ha denedim mi? Evet... illa içirilmeli? Hayır... ama bu kadar kesin kesin konuşmalar beni rahatsız ediyor artık gerçekten. Şahsınıza algılamayın sadece genel anlamda böyle tek bir gerçek oda bizim bildiğimiz yorumları insanları yoruyor.. eldivenle felanda kullanılmıyor bir tane eldivenle kullanan gösterin bana üretimci. Ben görmedim saygı duyarım o insana... maske felan. Allah aşkına komik olmayalım. Ben 3-4 haftada bir kafesler ve kuşlarda dahil püskürtme yöntemiyle fısfıslıyorum. Bir sorun yaşamadım. Zaten bu dezenfektan olayı 10 takıma kadar aşırı lüzumsuz. Boşuna para harcarsınız.

Eline sağlık kardeşim iyi yönlendirme. Yetiştirici insiyatifine bırakmak gerek bazı şeyleri değil mi? :)
Doğru söylüyor olabilirsin. Yukarıda Ümit abinin mesajını gördüm. Ben de dedim ki o bir şeyler diyorsa bir bildiği vardır elbet. Ben de dedim ki destekleyeyim onu mesaj sayım artsın diye. Yoksa bilgim falan da yok yani. Evimde 1 tane mubiş besliyorum zaten pek bilgim yok yani. Dediğin doğrudur. Öyle mesaj olsun diye atıyorum zaten. Dürüst olmak gerekirse.

Hazal 

Yönetici
Moderatör
Soluma işi tozu ile alakalı. Tozu direk koklamayın derler. Nadirde olda tahriş, burun kanaması, solunumda güçlük yapabiliyor. Suya karışınca aynı olay uzun süre maruz kalmadığınız sürece gerçekleşmiyor.
Evet haklısınız,hastaneden gelen bir dezenfektan kullanmıştım bir kez ciğerlerime kadar inmişti kokusu sanki.Kafes bile koktu gün boyunca o kadar yıkamama rağmen.Tabi bu tarz hiç bir ürüne hatta en basit temizlik malzemesine bile uzun süre maruz kalınmamalı.

GüzelKuş

Veteran
Doğru söylüyor olabilirsin. Yukarıda Ümit abinin mesajını gördüm. Ben de dedim ki o bir şeyler diyorsa bir bildiği vardır elbet. Ben de dedim ki destekleyeyim onu mesaj sayım artsın diye. Yoksa bilgim falan da yok yani. Evimde 1 tane mubiş besliyorum zaten pek bilgim yok yani. Dediğin doğrudur. Öyle mesaj olsun diye atıyorum zaten. Dürüst olmak gerekirse.
İyi yapmışsın :D açık sözlülüğün için teşekkür ederim. Bir gün bende böyle bir kuş konusu hakkında yorum yapmıştım bir yerde “ yav dedim o olur mu ona o verilmez” sevdiğimde bir abi bana “her haltı bilme sen ben 15 senedir veriyorum” dedi. Sustum :D geçende öyle tesadüfen bir alışverişte yem konusunu konuşurken adam bana 10 yıldır sadece aspur verdiğini söyledi. Yani Demem o ki bu işte keskin çizgiler yok. Herkesin bir bildiği var elbet ama en güzeli deneyim. Ümit Bey’in bilgisine saygım sonsuz. Deneyim farklı bir şey :) umarım anlatabilmişimdir.

Kaan Omurtak

Yasaklanmış Kişilik
İyi yapmışsın :D açık sözlülüğün için teşekkür ederim. Bir gün bende böyle bir kuş konusu hakkında yorum yapmıştım bir yerde “ yav dedim o olur mu ona o verilmez” sevdiğimde bir abi bana “her haltı bilme sen ben 15 senedir veriyorum” dedi. Sustum :D geçende öyle tesadüfen bir alışverişte yem konusunu konuşurken adam bana 10 yıldır sadece aspur verdiğini söyledi. Yani Demem o ki bu işte keskin çizgiler yok. Herkesin bir bildiği var elbet ama en güzeli deneyim. Ümit Bey’in bilgisine saygım sonsuz. Deneyim farklı bir şey :) umarım anlatabilmişimdir.
Sade aspurla kuş mu beslenir yav?

GülşahKandemir

Forum Sakini
Ben sanırım çok maruz kaldım uğraşırken. Burnum yandı azıcık. O yüzden endişelenedim acaba odaya sıktığımda kuşlarımı rahatsız eder mi diye.

GüzelKuş

Veteran
Sade aspurla kuş mu beslenir yav?
doyurur her türlü. Beslenme çok daha komplike olursa iyi olur tabi. Beslenmez diye bişey yok ama sağlıklı mı orası bilinmez. Kuşlar iyidir randıman alınabilir lakin içeride, organlarda veya mikro-makro besin öğelerinde ne gibi eksiklikler, rahatsızlıklar var bilinmez tabi. Ben olmaz demem olur yani :) tohumda çeşiti fazla tutmak genede iyi çalıştı bende

Umit. 

Yönetici
Moderatör
Maalesef biraz araştırıldığında içerisindeki organik bileşenlerden vs kaynaklı 1 litre suya 1 g şeklinde uygulanabileceği yazıyor.

Bende biraz araştırdım. İçerisinde peroksijen bileşikler ve organik asitler varmış. Peki içeriğinde organik asit var diye bu ürün organikmi oluyor? Bence olmuyor. Zira içeriğinde peroksijen bileşikler var. Peki nedir bu derseniz bir çok deterjanda, dezenfektanda ve çamaşır suyunda kullanılan bir maddeymiş. Peki içme suyuna katılırmı? Ürünü yapan firmanın böyle bir iddaası yok. Prospektüsünde sadece yemlik suluk, ekipman, ortam vs. dezenfekte etmek için kullanılır yazıyor.

Virkon s dozajında kuşlarda iç parazit bakteriyel enfeksiyon, mantar vs. durumlarını tedavi edebilir.

Vay be her derde deva diyorsun yani :D O zaman kimse ilaç kullanmasın herkes dezenfektan içirsin kuşlarına :) Veterinerlerde dezenfektanla tedavi yapsın. Neye dayanarak böyle birşeyi söylüyorsun? Bir tane bilimsel kaynak gösterirmisin? Virkon s'yi suya kattığınız zaman sadece sudaki bakterileri, parazitleri, mantarları öldürürsünüz, yani suyu dezenfekte etmiş olursunuz. Peki böyle birşeye gerek varmı? Yok! Zaten kuşlarımıza satın içme suyu veriyoruz..

Bir defa da dediğim onaylansın ya. Yaktın beni Ümit abi.

Ben onaylıyorum kardeşim takma kafana :) Diğer arkadaşlarda içlerinden onaylıyorlar ama işte dışlarına yansıtamıyorlar :D

Ben sanırım çok maruz kaldım uğraşırken. Burnum yandı azıcık. O yüzden endişelendim acaba odaya sıktığımda kuşlarımı rahatsız eder mi diye.

Suya kattığınız miktara dikkat edin sıkıntı olmaz.

Son düzenleme:

GüzelKuş

Veteran
Bende biraz araştırdım. İçerisinde peroksijen bileşikler ve organik asitler varmış. Peki içeriğinde organik asit var diye bu ürün organikmi oluyor? Bence olmuyor. Zira içeriğinde peroksijen bileşikler var. Peki nedir bu derseniz bir çok deterjanda, dezenfektanda ve çamaşır suyunda kullanılan bir maddeymiş. Peki içme suyuna katılırmı? Ürünü yapan firmanın böyle bir iddaası yok. Prospektüsünde sadece yemlik suluk, ekipman, ortam vs. dezenfekte etmek için kullanılır yazıyor.

Vay be her derde deva diyorsun yani :D O zaman kimse ilaç kullanmasın herkes dezenfektan içirsin kuşlarına :) Veterinerlerde dezenfektanla tedavi yapsın. Neye dayanarak böyle birşeyi söylüyorsun? Bir tane bilimsel kaynak gösterirmisin? Virkon s'yi suya kattığınız zaman sadece sudaki bakterileri, parazitleri, mantarları öldürürsünüz, yani suyu dezenfekte etmiş olursunuz. Peki böyle birşeye gerek varmı? Yok! Zaten kuşlarımıza satın içme suyu veriyoruz..

Ben onaylıyorum kardeşim takma kafana :) Diğer arkadaşlarda içlerinden onaylıyorlar ama işte dışlarına yansıtamıyorlar :D

Suya kattığınız miktara dikkat edin sıkıntı olmaz.
Yani benim mesajımı tamamen okumadığıbız gene her halinizden belli oluyor. Yem konusundaki gibi olacak Ve gene çuvallayacaksınız. Artık sizin “aşırıcı” savunma şekillerinizle uğraşmayacağım gerçekten :) Yani nasıl bir idrak sorunu ise bende bunu anlamıyorum gelip gidip aynı yere dönüyoruz “ TEK TECRÜBE SAHİBİ SİZ DEĞİLSİNİZ” bende değilim, başkasıda... bu işin sonu yok demek istediğim bu. Kokuşmuş önyargılı yorumlarınızdan sıkıldım. güzel kendiniz uygulamıyorsunu Uygulayan uyguluyor. Öyle “Aman Allah’ım neler yazılmış hayır hemen sil” çığırtganlığı yapmıyoruz. Yani ezberi bırakın ezber iyi değil kapatmış sizi epey yeni şeylere. Ezber iyide değildir öğretmez böyle işte :) Olabilir demeyi öğrenin Her şeyi bilemezsiniz... Benden size tavsiye Olsun. Zaten her şeyi çokTa bilmeyin ;)

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Bu konunun geçen gün olan tartışma şekline dönmesini istemiyorum. Virkon-s benim içinde dezenfektandan öte gitmeyen bir üründür. Farklı kullanım şekilleri vardır. Veterinerler önerdiği gibi tavuk görselli bir konusunda (kendi sitesinde) içme sularında kullanılabileceği yazmaktadır.

Herkes bence görüşlerini bu konuda paylaştı. Bu nedenle konuyu kilitliyorum. Sorunlarınızı özel mesaj yolu ile hallediniz!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...