Vitamin Konusunda Yardım Rica Ediyorum

Anıl Y

iyikus.com Üyesi
Merhaba, kuşum Maviş 2021 yılının sonunda sallabaş/salmonella rahatsızlığı geçirmişti. Tam iyileşmese de ilaç tedavisiyle toparlandı. Şu anda 11-12 yaşlarında. O zamandan beri düzenli vitamin mineral veriyorum. Bir kere Nekton almıştım onun dışında devamlı Avisol A, Avisol B, ve Avimineral verdim. Ancak artık onlardan bulamıyorum. Çoğunlukla önerilen Röhnfried gervit-w gibi vitaminler bölünmüş olarak bulunuyor. Güvenemediğim için bölünmüş olarak almak yada internetten sipariş vermek istemiyorum. Balıkesir'de ulaşabildiğim bütün petshop vb dükkana sordum ellerindeki bölünmüş olmayan ambalajlı ürünler (bazılarını marka bazılarını direk ürün olarak yazıyorum) şu şekilde: Sera, Kiki, Deep Fix Multisol, Deep Fix Betisol, Vitagold, Goldwing, Champion, Bio Pet Active. Bu markalardan hangisi daha iyidir yada güvenilirdir? Bir de en son bendeki vitamin biterse diye her ihtimale karşı Kiki almıştım ama ona da güvenemedim, o nasıldır idareten versem faydası yada zararı olur. Yardımcı olabilir misiniz? Bir de on küsür senedir Vitakraft yem veriyorum daha faydalı yada tadını sevebileceği başka bir yem önerirseniz ona da bakabilirim. Umarım konuyu yanlış yere açmamışımdır, şimdiden teşekkür ederim.

Merhaba, kuşum Maviş 2021 yılının sonunda sallabaş/salmonella rahatsızlığı geçirmişti. Tam iyileşmese de ilaç tedavisiyle toparlandı. Şu anda 11-12 yaşlarında. O zamandan beri düzenli vitamin mineral veriyorum. Bir kere Nekton almıştım onun dışında devamlı Avisol A, Avisol B, ve Avimineral verdim. Ancak artık onlardan bulamıyorum. Çoğunlukla önerilen Röhnfried gervit-w gibi vitaminler bölünmüş olarak bulunuyor. Güvenemediğim için bölünmüş olarak almak yada internetten sipariş vermek istemiyorum. Balıkesir'de ulaşabildiğim bütün petshop vb dükkana sordum ellerindeki bölünmüş olmayan ambalajlı ürünler (bazılarını marka bazılarını direk ürün olarak yazıyorum) şu şekilde: Sera, Kiki, Deep Fix Multisol, Deep Fix Betisol, Vitagold, Goldwing, Champion, Bio Pet Active. Bu markalardan hangisi daha iyidir yada güvenilirdir? Bir de en son bendeki vitamin biterse diye her ihtimale karşı Kiki almıştım ama ona da güvenemedim, o nasıldır idareten versem faydası yada zararı olur. Yardımcı olabilir misiniz? Bir de on küsür senedir Vitakraft yem veriyorum daha faydalı yada tadını sevebileceği başka bir yem önerirseniz ona da bakabilirim. Umarım konuyu yanlış yere açmamışımdır, şimdiden teşekkür ederim.
Nekton verilecek en iyi vitaminlerden biri bence.Sera ürünlerini ilk kuşumda kullanıyordum,kaliteli ama Nekton kadar geniş içerikli değil diye hatırlıyorum.Röhnfried denemedim fakat,kullanıp memnun olan arkadaşlar olmuştu.Diğer bahsettiğiniz Avisol vb ürünler benim içime sinmiyor açıkçası.

Vitakraft ilk zamanlar Almanya üretimli geliyordu ve iyi yemlerden biriydi.Burada üretilmeye başlanınca ben almayı bıraktım.Şu an Versele Laga veriyorum.İçerik olarak çok zengin değil.Ama ben pelete ek olarak az veriyorum o yüzden yeterli geliyordur herhalde.

Güvenilir sitelerden alırsanız sorun olmaz pek.Pet market burada,Akyol kardeşler,Karadeniz pet gibi.Probiyotik ve bazı bakım ürünlerini bölünmüş olarak buralardan tercih ediyorum.

Nekton verilecek en iyi vitaminlerden biri bence.Sera ürünlerini ilk kuşumda kullanıyordum,kaliteli ama Nekton kadar geniş içerikli değil diye hatırlıyorum.Röhnfried denemedim fakat,kullanıp memnun olan arkadaşlar olmuştu.Diğer bahsettiğiniz Avisol vb ürünler benim içime sinmiyor açıkçası.

Vitakraft ilk zamanlar Almanya üretimli geliyordu ve iyi yemlerden biriydi.Burada üretilmeye başlanınca ben almayı bıraktım.Şu an Versele Laga veriyorum.İçerik olarak çok zengin değil.Ama ben pelete ek olarak az veriyorum o yüzden yeterli geliyordur herhalde.

Güvenilir sitelerden alırsanız sorun olmaz pek.Pet market burada,Akyol kardeşler,Karadeniz pet gibi.Probiyotik ve bazı bakım ürünlerini bölünmüş olarak buralardan tercih ediyorum.
İlginiz için teşekkür ederim.

Yem olarak gardenmix pembe şerit yeme ek olarak akdarı ve aspur ekleyerek kullanıyorum. Yemleri hem taze hem tozu az oluyor. Alternatif olarak kullanabilirsiniz. Bölünmüş ürünleri ben trendyolda burakpet ya da tuğrae-ticaret üzerinden alıyorum genelde. Orijinal içerikli ürün yolluyorlar, güvenilir. Aklınızda olsun

Yem olarak gardenmix pembe şerit yeme ek olarak akdarı ve aspur ekleyerek kullanıyorum. Yemleri hem taze ve tozu az oluyor. Alternatif olarak kullanabilirsiniz. Bölünmüş ürünleri ben trendyolda burakpet ya da tuğrae-ticaret üzerinden alıyorum genelde. Orijinal içerikli ürün yolluyorlar, güvenilir. Aklınızda olsun
Tamamdır teşekkür ederim.

İnternetten baktığım kadarıyla yazdıklarım arasında en iyisi sera gibi gözüküyor, sera harici yazdıklarım arasında kullanılabilecek düzgün bir marka var mıdır acaba?

Sera, Kiki, Deep Fix Multisol, Deep Fix Betisol, Vitagold, Goldwing, Champion, Bio Pet Active. Bu markalardan hangisi daha iyidir yada güvenilirdir

Bunların avisolden bir farkı yokki. Herhangi birisi olabilir.. Zaten bir çoğu fason ürettiriyor bu tarz ürünleri. Kutunun üzerinde üretici firma bilgisine bakın belkide avisolü üreten firmadır :) Serada üretimden kalktı diye hatırlıyorum. Web sitelerinden kaldırmışlardı en son ürünleri...

İlla yazdığınız ürünlerden birisi tercih edilecekse içeriklerini kontrol edin. Hangisinin içeriği daha zenginse onu alın.. Hem vitamin mineral çeşitliliği açısından hemde Mg değerleri açısından inceleyin..

Örnek bir kaç içerik;

NEKTON-S Ürün İçeriği
A vitamini 6.600.000 IE
C vitamini 16.670 mg
D3 vitamini 10.000 IE
E vitamini 6.665 mg
K3 vitamini 1.330 mg
B1 vitamini 670 mg
B2 vitamini 1.680 mg
B3 vitamini10.000 mg
B5 vitamini3.300 mg
B6 vitamini 670 mg
B7 (biyotin) vitamini 30.000 μg
B9 vitamini 225 mg
B12 vitamini 2.000 μg
Demir 2.500 mg demir
Çinko 1.220 mg çinko
Manganez 1.250 mg
Bakır 200 mg bakır
İyot 100 mg iyot
Aminoasitler,
Dekstroz,
Kalsiyum

Versele Laga Omni-Vit Ürün İçeriği
A vitamini 3025000 IU,
D3 vitamini 220000 IU,
C vitamini 13200 mg,
E vitamini 7700 mg,
K3 660 mg,
B1 vitamini 880 mg,
B2 vitamini 3520 mg,
B3 vitamini 17600 mg,
B5 vitamini 2420 mg,
B6 vitamini 1320 mg,
B7 vitamini (biotin) 33 mg,
B9 vitamini 330 mg,
B12 vitamini 5.5 mg,
Demir 2500 mg,
Bakır 500 mg,
Manganez 4960 mg,
Çinko 4480 mg,
İyot 100 mg,
Selenyum 20 mg
L-lizin (amino asit) 15000 mg,
DL-metiyonin (amino asit) 20000 mg,

Gervit W Ürün İçeriği
A vitamini 1.000.000 IE,
C vitamini 1000 mg,
D3 vitamini 170.000 IE,
E vitamini 2000 mg,
K3 vitamini 500 mg ,
B1 vitamini 220 mg,
B2 vitamini 1000 mg,
B3 vitamini 1500 mg,
B4 vitamini 20.000 mg,
B5 vitamini 636 mg,
B6 vitamini 200 mg,
B7 (biyotin) vitamini 1000 ug,
B8 vitamini 500mg,
B9 vitamini 5.4 mg,
B12 vitamini 1000 ug,
L-karnitin 42mg,
Betain hidroklorür 4.000 mg.

Bunların avisolden bir farkı yokki. Herhangi birisi olabilir.. Zaten bir çoğu fason ürettiriyor bu tarz ürünleri. Kutunun üzerinde üretici firma bilgisine bakın belkide avisolü üreten firmadır :) Serada üretimden kalktı diye hatırlıyorum. Web sitelerinden kaldırmışlardı en son ürünleri...

İlla yazdığınız ürünlerden birisi tercih edilecekse içeriklerini kontrol edin. Hangisinin içeriği daha zenginse onu alın.. Hem vitamin mineral çeşitliliği açısından hemde Mg değerleri açısından inceleyin..

Örnek bir kaç içerik;

NEKTON-S Ürün İçeriği
A vitamini 6.600.000 IE
C vitamini 16.670 mg
D3 vitamini 10.000 IE
E vitamini 6.665 mg
K3 vitamini 1.330 mg
B1 vitamini 670 mg
B2 vitamini 1.680 mg
B3 vitamini10.000 mg
B5 vitamini3.300 mg
B6 vitamini 670 mg
B7 (biyotin) vitamini 30.000 μg
B9 vitamini 225 mg
B12 vitamini 2.000 μg
Demir 2.500 mg demir
Çinko 1.220 mg çinko
Manganez 1.250 mg
Bakır 200 mg bakır
İyot 100 mg iyot
Aminoasitler,
Dekstroz,
Kalsiyum

Versele Laga Omni-Vit Ürün İçeriği
A vitamini 3025000 IU,
D3 vitamini 220000 IU,
C vitamini 13200 mg,
E vitamini 7700 mg,
K3 660 mg,
B1 vitamini 880 mg,
B2 vitamini 3520 mg,
B3 vitamini 17600 mg,
B5 vitamini 2420 mg,
B6 vitamini 1320 mg,
B7 vitamini (biotin) 33 mg,
B9 vitamini 330 mg,
B12 vitamini 5.5 mg,
Demir 2500 mg,
Bakır 500 mg,
Manganez 4960 mg,
Çinko 4480 mg,
İyot 100 mg,
Selenyum 20 mg
L-lizin (amino asit) 15000 mg,
DL-metiyonin (amino asit) 20000 mg,

Gervit W Ürün İçeriği
A vitamini 1.000.000 IE,
C vitamini 1000 mg,
D3 vitamini 170.000 IE,
E vitamini 2000 mg,
K3 vitamini 500 mg ,
B1 vitamini 220 mg,
B2 vitamini 1000 mg,
B3 vitamini 1500 mg,
B4 vitamini 20.000 mg,
B5 vitamini 636 mg,
B6 vitamini 200 mg,
B7 (biyotin) vitamini 1000 ug,
B8 vitamini 500mg,
B9 vitamini 5.4 mg,
B12 vitamini 1000 ug,
L-karnitin 42mg,
Betain hidroklorür 4.000 mg.
Tamamdır teşekkür ederim, benim sıkıntım üstünde yazanla içinde olanın aynı olup olmaması. Benim devamlı alışveriş yaptığım pet shop elinde sera olduğunu söyledi yarın alacağım. İnşallah sahte falan değildir siz üretimden kalktığını söyleyince şüpheye düştüm. Keşke söylediğiniz ürünlerden elden alabileceğim güvenilir bir yer olsa. Acaba bölünmemiş hiç açılmamış ambalajda dediğiniz ürünlerden satan orjinalliğinden emin olabileceğimiz bir yer var mı? Gerekirse gramaj olarak fazla da olsa alabilirim. Bulabilirsem versele laga yada garden mix yem de almaya çalışıcam. Bir de devamlı dal darı veriyorum şu an elimde nature plan isimli markanın 5li paketi var. Bu dal darılarda marka önemli mi?

Tamamdır teşekkür ederim, benim sıkıntım üstünde yazanla içinde olanın aynı olup olmaması. Benim devamlı alışveriş yaptığım pet shop elinde sera olduğunu söyledi yarın alacağım. İnşallah sahte falan değildir siz üretimden kalktığını söyleyince şüpheye düştüm. Keşke söylediğiniz ürünlerden elden alabileceğim güvenilir bir yer olsa. Acaba bölünmemiş hiç açılmamış ambalajda dediğiniz ürünlerden satan orjinalliğinden emin olabileceğimiz bir yer var mı? Gerekirse gramaj olarak fazla da olsa alabilirim. Bulabilirsem versele laga yada garden mix yem de almaya çalışıcam. Bir de devamlı dal darı veriyorum şu an elimde nature plan isimli markanın 5li paketi var. Bu dal darılarda marka önemli mi?

Akyolkardeşler yada petmarketburada sitelerinden alışveriş yapabilirsiniz. Nekton s ve vl omnivit küçük gramajlı ürünleri var.. Yemleride yine bu sitelerden sipariş verebilirsiniz.. Dal darıyıda daldarı net sitesinden sipariş verebilirsiniz. Kendisi yerli üreticidir. Taze dal darılar eylül ekim gibi hasat edilir ve satışa çıkar sitede. Şuan satılanlar geçen senenin hasatıdır.. Yinede paketli ürünlerden daha tazedir ve kalitelidir bana göre..

Akyolkardeşler yada petmarketburada sitelerinden alışveriş yapabilirsiniz. Nekton s ve vl omnivit küçük gramajlı ürünleri var.. Yemleride yine bu sitelerden sipariş verebilirsiniz.. Dal darıyıda daldarı net sitesinden sipariş verebilirsiniz. Kendisi yerli üreticidir. Taze dal darılar eylül ekim gibi hasat edilir ve satışa çıkar sitede. Şuan satılanlar geçen senenin hasatıdır.. Yinede paketli ürünlerden daha tazedir ve kalitelidir bana göre..
Teşekkür ederim, ben bir bakayım.

Ben neşelikanatlar ya da mamaist den alıyorum bölünmüş ürünleri bakmak isterseniz şimdiye kadar sorun yaşamadım paketlenmeye ve son kullanma tarihine dikkat ediyorlar

Geri