Vitamin önerisi??

gizemm1234

iyikus.com Üyesi
Arkadaşlar bugün petshop a gittim ve adama en iyi vitamini vermesini söyledim bunu verdi ama hiç içime sinmedi ve adımı duymadım daha önce bana önerebileceğiniz vitamin var mı ve net üzerinden sipariş edebileceğim bir site var mı güvenli işim dolayısıyla sürekli gidemiyorum petshop a en azından İnternetten vereyim istiyorum ve kafes dizaynı üretim için nasıl sizce mineral blok kalamar kemiği kuş kumu ve ekstra üretimhane den aldığım kalsiyum taşı var (adam kendi üretim kafeslerinde de bulunduruyordu ama zararı olur mu çıkartayım mı) bir de dişi kuş kumunu çok tüketiyor gibi geldi sizce bu sorun teşkil eder mi çıkarayım mı iki sulukta da birinde taze su var diğeri vitaminli her gün değiştiriyorum yuvalık ta daha erken diye takmadım dişi hazır değil ve küçük gibi 5 6 ay civarı yuvalığı ne zaman takmam gerek sizce

Ekli dosyalar

• IMG_20191208_220726.jpg
    IMG_20191208_220726.jpg
    544 KB · Görüntüleme: 8
  • IMG_20191208_221440.jpg
    IMG_20191208_221440.jpg
    1.2 MB · Görüntüleme: 8
Tercih Ettiğiniz Vitamin Markaları

Merhaba bu ürün iyi bir ürün değildir. Kullanılabilir ama yeterli olmaz. Hobipet, petmarketburada, akyolkardesler gibi sitelerden ürün alabilirsiniz. Daha önce üçündende alışveriş yaptım.

Tünek dizilimi 2 ahşap tünek olması yeterli olur. Birbirine paralel takılması lazım. Kalsiyum taşının zararı olmaz diye düşünüyorum. Dişi kuşlar kumları yemek yerine mineral ihtiyacını karşılamak için kemirir gibi yalıyorlar, az oranda yiyorlar. Mineral ihtiyacı olduğunu çıkartabiliriz ya da sindirme güçlüğü çekiyor olabilir. Haftada 2 kez yumurta maması ve 1 günde vitamin ve aminoasitli su ihtiyacını karşılamalanızı öneririm. 2 suluk şeklinde sunulduğunda kuşlar vitaminli suyu içmezler. Bu nedenle vitaminli su varken normal su çıkartılmalıdır. Vitaminli suda 8 saatten fazla kafeste durmamalıdır. Taze suyla yenilenmelidir. Yuvalığı ortama alıştıklarından eminseniz takabilirsiniz. Ben genelde kuşların tam gelişimini tamamlamasını beklerim. Buda 1 yaşını doldurmuş olmasına tekamül eder.

Oyla 0