Witte Molen Expert Yem İncelemem

Kaan Omurtak

Yasaklanmış Kişilik
Yemimizin markası Felemenkçe’de “Beyaz Değirmen” anlamına gelen ve dünya çapında birçok ülkeye ihracat yapan ve kalitesi konusunda dünyaya kendini kanıtlamış olan Witte Molen. Öncelikle şunu söylemeliyim ki Witte Molen’in her ürününe güvenebilirsiniz ve gönül rahatlığıyla kuşlarınıza verebilirsiniz.
Şu zamanlarda COVID-19 Pandemisi’nden kaynaklı ithalat pek olmuyor ve ithal yem bulmak biraz zor. İnternet üzerinde geniş bir araştırma yapmanız lazım. Ben yemimi GittiGidiyor üzerinden satın aldım. “Witte Molen Muhabbet” yazarsanız GittiGidiyor’da kargoyla beraber 26 TL gibi bir ücretle yemi satın alabilirsiniz. Bana gelen yem tazeydi ve temizdi. Toz yok gibiydi. Siz de gönül rahatlığıyla satın alabilirsiniz ben kefilim.
Yemin içeriğinden bahsetmek gerekirse yem aspur ağırlıklı bir yem. Yemin tam karışım oranlarını bulamadım. İçindeki tohumları söylemek gerekirse; sarı darı, ak darı, kızıl darı, aspur, az miktarda kenevir tohumu ve ne olduğunu bilmediğim bir tohum bulunuyor. Kabaca bir hesap yaparsak yemin %50’si aspur %45’i darı çeşitleri ve %5’i de kenevir ve ne idüğü belirsiz tohum diyebilirim. Bence tohum oranları güzel ve yerinde ancak ak darı oranı biraz az. Bu yeme ak darı takviyesi yapılırsa çok güzel bir yem olabilir. İçine ak darı eklemenizi öneririm. Böylece çok güzel bir yem olur.
Yemin olumsuz bir yanına değinecek olursam da aspurun yüksek olması sebebiyle kuşlarınız tohum seçebilir. Sizinkileri bilmem ama benimki tohum seçiyor. Aspur ve ne idüğü belirsiz tohumu çok tüketiyor diğerlerini pek sevmiyor. Ama bu her kuşta olmayabilir tabi. Sonuç olarak yemi almanızı tavsiye ederim. Denemeniz lazım bence. Çok güzel bir yem. Taze ve tozsuz. Size de öneririm. İyi günler.

Witte molen iyi bir üründür. Tanıtım için teşekkür ederim. Dediğin gibi ilave ak darı eklenebilir bir daha ki sefere. Bu haliyle bir eksiği yok elbette.