Yağlanma olabilir mi ?

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Ysmmft
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Şunuda ekliyeyim yağlanma yapan sebze yeşillik yada yumurta gibi şeyler değildir. Tam tersi bunları vermemektir. Kuşları sadece yemle beslediğimizde yağlanma olur..

Kuşları sadece yemle besleyip ve başka herhangi bir ek besin vermezsek yağlanmaları kaçınılmazdır. Çünkü ek olarak vitamin mineral desteği yoksa kuş yemin içeriğinde az miktarda bulunan vitamin ve minerali vücudun ihtiyacı olduğu seviyede alabilmek için çok fazla yemek zorunda kalacaktır. Çok yeme sebebiylede fazla aldığı kaloriyi kafeslerde yakamayacağından yağlanıcaktır. Ayçekirdeği gibi yağlı besinlerde bu durumun tuzu biberi olur. Ayçekirdeği %25-47 oranında yağ içermektedir..
mamayı vermemem gerektiğini söyledi birkaç kişi. Yeşilliği de şunun için sordum normalde haftada yanda 10 günde bir vermeliyiz diye biliyorum ( yanlış biliyor da olabilirim ) o yüzden yanlış bir şey yapmaktan korktum. Ama bilgi ve deneyimlerinize güveniyorum. İnşallah dostuma faydalı olurum.

mamayı vermemem gerektiğini söyledi birkaç kişi. Yeşilliği de şunun için sordum normalde haftada yanda 10 günde bir vermeliyiz diye biliyorum ( yanlış biliyor da olabilirim ) o yüzden yanlış bir şey yapmaktan korktum. Ama bilgi ve deneyimlerinize güveniyorum. İnşallah dostuma faydalı olurum.

Mama verince yağlanmamı olurmuş :) Yeşilliğide hergün bir parça verebilirsiniz. Hatta bana göre vermelisinizde..

Herkes birşey sölüyor ama önemli olan bu bilgi kirliliğinde doğru kişilerden doğru bilgilieri almak. Ve kendi mantık süzgecimizden geçirip hareket etmek..

Mama verince yağlanmamı olurmuş :) Yeşilliğide hergün bir parça verebilirsiniz. Hatta bana göre vermelisinizde..

Herkes birşey sölüyor ama önemli olan bu bilgi kirliliğinde doğru kişilerden doğru bilgilieri almak. Ve kendi mantık süzgecimizden geçirip hareket etmek..
İnanın herkes bir şey söyledi. Etrafımda da kimse doğru düzgün anlamıyor hatta sürekli gelip burda soru sormaktan da utanıyorum :) kontrol ettiğim için sürekli de bir şeyler buluyorum izliyorum, okuyorum.

İnanın herkes bir şey söyledi. Etrafımda da kimse doğru düzgün anlamıyor hatta sürekli gelip burda soru sormaktan da utanıyorum :) kontrol ettiğim için sürekli de bir şeyler buluyorum izliyorum, okuyorum.

Merak ettiğiniz soruları sorabilirsiniz çekinmenize gerek yok. Taş atıp kolumuz yorulmuyor sonuçta.. Bildiğimiz birşeyse cevap veririz..

Geri