Yaşlanıyorlar mı?

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Akifcik
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Akifcik

Veteran
Şu yanaklarında ve kulaklarında görülen deformeler mi diyeyim artık neyse onlar yaşları ilerlediği için mi oluyor?
Önceki sahibine danıştığımda, yavrulara yem yedirdikleri için böyle oluyor. Kuluçkadan sonra tekrar düzeliyor dedi. Sizin de fikrinizi merak ediyorum :unsure: (3-4 yaş arasındalarmış)Screenshot_2021-03-07-14-45-37-545_com.google.android.apps.photos.jpgScreenshot_2021-03-07-14-45-39-983_com.google.android.apps.photos.jpgScreenshot_2021-03-07-15-18-12-686_com.google.android.apps.photos.jpg

Çözüm
Yavru beslerken kafa, yanak, ağız çevreleri gibi bölümler lekeli, ve kötü görünümlü olabiliyor... Yavru beslerken kusmadan kaynaklı durumlardır bunlar.

Yaveulardan sonra gerçekleştiyse, muhtemelen besleme kaynaklıdır...
Aynısını bende yaşıyorum şuan. Yumurtaların üzerinde yatarken sıkıntı yoktu.İlk yavru yumurtadan çıktı ertesi gün bu şekli aldı.Gözün etrafındaki tüyler sapsarı akıntı olmuş şekildeydi kaşıdığı için hali ile dökülme mevcuttu ama gözde bir renk değişimi puslanma vs birşey göremedim. Netten baktığım kadarı ile göz nezlesi olarak bahsediliyor.

Oyla 0
Diğer kişilerden de net bir cevap alabilirsem, göz nezlesi için tedaviye başlayayım. Teşekkürler:)

Oyla 0
Yavru beslerken kafa, yanak, ağız çevreleri gibi bölümler lekeli, ve kötü görünümlü olabiliyor... Yavru beslerken kusmadan kaynaklı durumlardır bunlar.

Yaveulardan sonra gerçekleştiyse, muhtemelen besleme kaynaklıdır...

Oyla 1
Çözüm