Yavru kumru

Ezgi Alpaslan

iyikus.com Üyesi
Balkonumda kumru yuva yapmıştı yavrular ortalama 10 günlük annesi her zaman oturuyordu ancak bu gece gelmedi hava soğuk kumruları içeri almaıl mıyım sizce gece üşüyüp ölürler mi? Sabah tekrar yerlerine koyayım belki annesi gelir bilgsi olan var mı

Ekli dosyalar

• 422E1AAA-197F-40DA-B95F-D3A7E457F176.jpeg
    422E1AAA-197F-40DA-B95F-D3A7E457F176.jpeg
    1.1 MB · Görüntüleme: 10
Kararsız kaldım bende gece donma ihtimalleri varmı acaba
Bu tarz bi olay başıma gelmişti benimde. Yavruların üzerine pamuk koymuştum üşümemeleri için gerçekten çok soğuktu. Sabah kalkıp baktığımda anne pamuklara üzerinden çekmiş kendi yatmıştı. Yani yavruları reddetme gibi bir durumla karşılaşmadık. Ama sizde durum nasıl olur bilmiyorum.

Oyla 0
Duyarlılığınız ve yardım etme isteğinizi kutlarım :giggle:

Lakin, elimizden geldiğince çok sarsıcı bir durum olmadığı müddetçe müdahale etmezsek bu tür canlılara, daha sağlıklı olur kanaatindeyim.

Aslında zannettiğimiz kadar dayanıksız değiller soğuğa karşı.

Birkaç gün evvel Eminönüne gittim. Algıda seçicilik olsa gerek, bütün kuş türlerini ötüşlerine göre ayırt edebilir bir hale geldim. Velhasıl, karlı havada meydanda ağaçlarda ki kuşları izlerken, pağanlar, sakalar, kumru, kargaların epey mutlu gözüktüklerini seyre durdum:)

Tüneyebilecekleri kapalı güvenli alanlar oldukça fazlayken, gayet mutlu gözüküyorlardı ağaçlarda.

Fazlaca örnek verilebilir bu tür durumlara pek tabi...

Oyla 0
Duyarlılığınız ve yardım etme isteğinizi kutlarım :giggle:

Lakin, elimizden geldiğince çok sarsıcı bir durum olmadığı müddetçe müdahale etmezsek bu tür canlılara, daha sağlıklı olur kanaatindeyim.

Aslında zannettiğimiz kadar dayanıksız değiller soğuğa karşı.

Birkaç gün evvel Eminönüne gittim. Algıda seçicilik olsa gerek, bütün kuş türlerini ötüşlerine göre ayırt edebilir bir hale geldim. Velhasıl, karlı havada meydanda ağaçlarda ki kuşları izlerken, pağanlar, sakalar, kumru, kargaların epey mutlu gözüktüklerini seyre durdum:)

Tüneyebilecekleri kapalı güvenli alanlar oldukça fazlayken, gayet mutlu gözüküyorlardı ağaçlarda.

Fazlaca örnek verilebilir bu tür durumlara pek tabi...
Çok teşekkürler insanın içi el vermiyor ama haklısınız

Oyla 0
Bu tarz bi olay başıma gelmişti benimde. Yavruların üzerine pamuk koymuştum üşümemeleri için gerçekten çok soğuktu. Sabah kalkıp baktığımda anne pamuklara üzerinden çekmiş kendi yatmıştı. Yani yavruları reddetme gibi bir durumla karşılaşmadık. Ama sizde durum nasıl olur bilmiyorum.
Saolun bilginiz için

Oyla 0