Yavru kusun ilk tüye girmesi

thread_prefix_desc.11

GüzelKuş

RSS Anne
Katılım
4 Tem 2017
Mesajlar
553
Puanları
98
Yaş
29
Konum
Ankara
Selam yaklaşık 3-4 haftadır bizimle olan jumbo kırığı erkek yavru kuşum tüye girdi
Bir cok kus bilirim bunun kadar sakin ve sevimli kuşum olmamıstı ısırma diye bisey tanımazdı ve cok akılli bir kuş ilk kelimsi cicikuşu söylemek üzere aslında soyluyor yanlız oldugu zaman beni fark edince utanıyor ve söyliyemiyor 1-2 güne eminimki tam olarak soyliycektir.
Benin sorum kuşum on gunden fazla oldu tüye girmis bu dönemi dogru atlatmasi icin ne yapnalıyım ve ne kadar sürer bu olay.sakin olan kuşum agrasifleşti kafesi actığımda saldırıyor bu tüyden olduğunu düşünüyorum yanılıyormuyum.bu dönemde kusa zorla banyo yaptırmak doğrumu?
Bilgili tecrübeli arkadaşların şu tüye girme konusunu biz hobi kus besleyenlere bir anlatsa da bizde minik dostlarımıza doğru birsekilde yardımcı olabilsek şahsen o kadar çok şey duydum ki inanın hangisi doğru hangisi yanlış karar veremez oldum.
IMG_20180403_144415.jpg.jpg
 
Moderatörün son düzenlenenleri:

Doğanay Y.

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Katılım
3 Tem 2017
Mesajlar
7,151
Puanları
268
Yaş
29
Konum
Ankara
Web Sitesi
iyikus.com
Tüy dönemi kuşlar için biraz sancılı geçer. Bu nedenle stres altında, bitkin ve agresif olabilirler. Banyo yaptırmak yerine sprey şişesine ılık su koyup birkaç fıs yapabilirsiniz. Tüy büyümesini kolaylaştırmak için B vitamini takviyesi arttırılması gerekiyor. Bu nedenle haftada 2 kez B vitamini suluktan verilmeli ve ayriyeten yumurta maması verilmesi gerekir.
Haftada 2 gün B, 1 gün Multivitamin, 2 gün mama şeklinde gidebilir (1 gün yeşillik maması, 1 gün yumurta maması).
 
Üst