Muhabbet Kuşları Yavru muhabbet kuşum ayaklarını kavrayamıyor

Elraenn

Forum Sakini
Merhaba arkadaşlar 3 adet yavru muhabbet kuşumu annesi bakmadığı için ayırmak zorunda kaldım ve büyüttüm. Ancak 2 tanesi tünekte duramıyor ve parmaklarını kavrayamıyor. En büyüklerinde sorun yok ama en küçük 2 tanesinde bu şekilde. Nasıl iyileştirebilirim

Ekli dosyalar

• IMG_20240614_095122-min.jpg
    IMG_20240614_095122-min.jpg
    486.1 KB · Görüntüleme: 14
Merhaba görselden anladığım kadarıyla enfeksiyon ile ilgili bir sorun var
İki ayakta da aynı sorun mu var kafesiniz varsa öncelikle tedavi için iki yavruyu ayırmanızi tavsiye ederim
Antibiyotik krem iyi gelecektir yeme düşmeden önce de bu şekilde parmakları içe doğru mu duruyordu

Merhaba görselden anladığım kadarıyla enfeksiyon ile ilgili bir sorun var
İki ayakta da aynı sorun mu var kafesiniz varsa öncelikle tedavi için iki yavruyu ayırmanızi tavsiye ederim
Antibiyotik krem iyi gelecektir yeme düşmeden önce de bu şekilde parmakları içe doğru mu duruyordu
evet annesinden ayırdığımdada bu şekildeydi 2 yavru. Hangi kremi kullanmalıyım?

Bacak kalça bölgeleri morarık ayaklarını tam kullanamıyorlar terramicyn sürüyorum dediğiniz gibi inşallah düzelir yoksa yaşamları çok zor olucak

Bacak kalça bölgeleri morarık ayaklarını tam kullanamıyorlar terramicyn sürüyorum dediğiniz gibi inşallah düzelir yoksa yaşamları çok zor olucak
->b vitamini eksikliği sonucu ( felç )
Morluk oluşmuş olabilir.Bu gibi durumlarda da tüneyemezler.
Daha net bacaklarda gözükecek bir şekilde resim ekleyebilir misiniz?
Ayakları net gözükmüyor fakat evet bir sıkıntısı var.
Fakat herhangi bir vitaminle bir ihtimal desteklenme durumuda var olabilir.

->b vitamini eksikliği sonucu ( felç )
Morluk oluşmuş olabilir.Bu gibi durumlarda da tüneyemezler.
Daha net bacaklarda gözükecek bir şekilde resim ekleyebilir misiniz?
Ayakları net gözükmüyor fakat evet bir sıkıntısı var.
Fakat herhangi bir vitaminle bir ihtimal desteklenme durumuda var olabilir.
Morarma niye oldu acaba enteresan.. Detaylı resim çekermisin bizde bakalım..
Egzersiz yaptırdım bide krem sürdüm günlük tüneğe tutunabiliyor ama hareket edemiyor üzerinde. Fotoğrafta belki belli olmamış olabilir ama bacak kalça ten renkleri diğer sağlıklı kuşlara göre çok koyu geldi gözüme

Ekli dosyalar

• IMG_20240619_153459-min-min (1).jpg
    IMG_20240619_153459-min-min (1).jpg
    344.5 KB · Görüntüleme: 5
  • IMG_20240619_153436-min-min.jpg
    IMG_20240619_153436-min-min.jpg
    206.8 KB · Görüntüleme: 5
  • IMG_20240619_153439-min-min.jpg
    IMG_20240619_153439-min-min.jpg
    166.8 KB · Görüntüleme: 5
  • IMG_20240619_153410-min-min.jpg
    IMG_20240619_153410-min-min.jpg
    379.1 KB · Görüntüleme: 7
Tüyleri kremden dolayı buruştu. Bu şekilde durabiliyor

Ekli dosyalar

• IMG_20240619_154233-min (1).jpg
    IMG_20240619_154233-min (1).jpg
    210.3 KB · Görüntüleme: 7
3 kardeşin 2 si böyle maalesef en büyüklerinde hiç bir sorun yok ancak bunlar bu şekildeler

Ten rengi bence normal. Eczaneden devit 3 damla alıp kuşların ağzına sabah akşam bir damla damlatırmısın. Bunu mutlaka uygula faydası olucaktır..

Yavruları ayırdığında kaç günlüklerdi? Ve beslemesini ne şekilde yaptın. Hazır mamamı kullandın yoksa evde kendinmi yaptın? Bence yetersiz beslenmeden dolayı gelişim geriliği olmuş kuşlarda..

Ten rengi bence normal. Eczaneden devit 3 damla alıp kuşların ağzına sabah akşam bir damla damlatırmısın. Bunu mutlaka uygula faydası olucaktır..

Yavruları ayırdığında kaç günlüklerdi? Ve beslemesini ne şekilde yaptın. Hazır mamamı kullandın yoksa evde kendinmi yaptın? Bence yetersiz beslenmeden dolayı gelişim geriliği olmuş kuşlarda..
Teşekkürler yapacağım. Anneleri hep güzel büyütüyordu son kuluçkada sorun yaptı ayrimak zorunda kaldım. Haşlanmış yumurta koyuyordum anında bitiriyordu bende yavruları iyi besliyor diye düşünüp bakmiyordum. Ama birtek en büyük yavruya gitmiş yada beslememisler. Yuvayı açtığımda 4 kardeşin 1 olmuş diğer 2 ölmek üzereydi. Versele laga mama alıp besledim. Çok teşekkürler yardımınız için

Teşekkürler yapacağım. Anneleri hep güzel büyütüyordu son kuluçkada sorun yaptı ayrimak zorunda kaldım. Haşlanmış yumurta koyuyordum anında bitiriyordu bende yavruları iyi besliyor diye düşünüp bakmiyordum. Ama birtek en büyük yavruya gitmiş yada beslememisler. Yuvayı açtığımda 4 kardeşin 1 olmuş diğer 2 ölmek üzereydi. Versele laga mama alıp besledim. Çok teşekkürler yardımınız için

İnşaallah toparlarlar bizide bilgilendirin mutlaka..

Ayaklarını artık kavrayıp tutunabiliyorlar, kendi yemlerini yiyebiliyorlar ve diğer kuşlarla salmada durabiliyorlar. Ancak ayakları çarpık oldu. Bu saatten sonra kelepçe takarsak düzelmez değilmi

Geri