Yavru Yuvadan Atladı

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Akifcik
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Maşallah. Geri koymana gerek yok. Sen taban hazırlıklarını yapmaya başla istersen. Aspur dök, dal dari varsa koy mutlaka. Kendisi kolaylikla oraya girebilir

Oyla 0
Çözüm
Tüneklerde sışkı kalıntıları var etrafta tozlu sanki

Kafesin altlındaki mavi şeyin köşelerinde toz ve dışkı birikmiş

Oyla 0
Kafesin altlındaki mavi şeyin köşelerinde toz ve dışkı birikmiş
Kuluçkka sürecinde bu derece kirlenmeler normaldir. O kadar hassas canlılar olmadıklarından ya da o şekilde alıştırılmamaları gerektiğinden biraz pislenme yerine göre iyidir. Bana göre temiz bir kafes ve önemli olan kafes tabanı. Orası da temiz zaten

Oyla 0
Kuluçkka sürecinde bu derece kirlenmeler normaldir. O kadar hassas canlılar olmadıklarından ya da o şekilde alıştırılmamaları gerektiğinden biraz pislenme yerine göre iyidir. Bana göre temiz bir kafes ve önemli olan kafes tabanı. Orası da temiz zaten
Tamam. yinede tünekler dışkı kalıntısı dolu ben hergün kontrol ediyorum kalıntı varsa hemen temizliyorum

Oyla 0
Maşallah youtube dan ve forumlardan ögreniyoruz cogu bildiklerimizi youtube da takip ettigim bir uretici kanat alti tuylerini tamamladiysa aliyorum yuvadan diyordu

Oyla 0
Maşallah youtube dan ve forumlardan ögreniyoruz cogu bildiklerimizi youtube da takip ettigim bir uretici kanat alti tuylerini tamamladiysa aliyorum yuvadan diyordu
mümkün mertebe kuşlar ne kadar yuvada kalabilirse o kadar iyi. Hatta uzun süre anne baba beslemesi alan kuşlar daha sağlıklı ve dirençli olacaklardır.

Oyla 0
mümkün mertebe kuşlar ne kadar yuvada kalabilirse o kadar iyi. Hatta uzun süre anne baba beslemesi alan kuşlar daha sağlıklı ve dirençli olacaklardır.
Yine altın bir bilgi ? Aman ben abartırım bir de.. Sen genelde kaç günlükken ayırıyordun Doğanay Abi ona göre kendimi ayarlayayım da riske girmeyeyim.

Oyla 0
Anne baba rahatsız etmez ve yumurta gelmediği sürece tutuyorum. Rekorum 50 gün :)
genelde 35. günden itibaren sıkıntılar yoğunlaşıyor

Oyla 0
50 gün mü ? Yeni yumurta gelemez erkek ayrı kafeste ve şuan anne 4 yavruyu tek başına besliyor hayret ediyorum. 35. günde ayırayım o hâlde ☺️

Oyla 0