Yavruda solunum problemi mi var?

Kuş Anasıı

Yönetici
Moderatör
Forumdaki birçok üyenin tanıdığı üzere 33 günlük yavrumuz, yeni adıyla Fındık oğlumuzun dünden beri hareketleri dikkatimi çekti. Başta ben aldığım için stres/heyecan yapıyor o yüzden böyle yapıyor diye düşündüm ama kafes içinde de aynı hareketi yapıyor. 10 saniye falan normal nefes alıyor sonra yetişkin kuşların çok uçunca yaptıkları hareketi yapıyor. Video ekliyorum. Bir problem var mı sizce? Anne babayla aynı kafesteler, her gün temizliyorum ama ister istemez dışkıyla temas ediyorlar.

Merhaba, genel olarak solunum problemi değil. Korku ve stres kaynaklı gibi daha çok. Bir kaç güne dengeyi kurması lazım. Bu sürede bu hareketi sık yapabilir. Rengi koyu gibiydi açık mavi olmuş ? bence biraz dışkılarla iç içe kalmasinda sakinca yok. En azindan tabandan ilişkisini keseceği süre kadar. Bağışıklığı daha güçlü bir bebek olacaktir

Oyla 0
Merhaba, genel olarak solunum problemi değil. Korku ve stres kaynaklı gibi daha çok. Bir kaç güne dengeyi kurması lazım. Bu sürede bu hareketi sık yapabilir. Rengi koyu gibiydi açık mavi olmuş ? bence biraz dışkılarla iç içe kalmasinda sakinca yok. En azindan tabandan ilişkisini keseceği süre kadar. Bağışıklığı daha güçlü bir bebek olacaktir
Rahatladım, çok ürkek bir yavru zaten. Kafes içinde de aynı hareketi yaptığı için korktum. Evet açık mavi oldu gökyüzü gibi ☺️ teşekkür ederim ??

Oyla 0
Doğanay bey aynı zamanda sürekli kusma hareketi yapıyor ama ağzına yem vs gelmedi. Kursağı genişletmek için yaptığı bir hareket olabilir mi?

Oyla 0
tekrar yaparsa video atman mümkün mü? Bu evrede çok nadir hastalanmalar gözlemlenir. Dediğiniz gibi olma durumu çok olası

Oyla 0
tekrar yaparsa video atman mümkün mü? Bu evrede çok nadir hastalanmalar gözlemlenir. Dediğiniz gibi olma durumu çok olası
Denk gelirsem eklerim tabii. Sevmek için alıyorum hemen uçmaya çalışıyor. Maşallah uçması o kadar iyi ki odanın içinde 4-5 tur atabiliyor, tabi henüz konmayı öğrenemedi tosluyor bir yerlere havada yakalıyoruz ☺️ Bu kadar çabuk uçabileceğini düşünmemiştim. Çok şaşırdım. 45 gün civarı bu düzeye geldiklerini sanıyordum

Oyla 0
Bazıları çok hızlı davranıyor. 35 gün civarı tam uçma kabiliyetinde olabiliyorlar ancak kimisi biraz daha geç uçmak istiyor.

Oyla 0