Yavrulara bakmayı kesen dişi kuş

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Gweyr
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Gweyr

iyikus.com Üyesi
3-4 saat öncesine kadar hiçbir şey yoktu ama şimdi baktığımda gözünü böyle buldum. Bir gözünün etrafında sadece tüy dökülmüş ama diğer gözü iltihaplı biraz şişmiş ve kızarık. Sürekli gözünü bir yere sürtüyor ve kaşıyor. Ve eskiden erkeği dövmezdi ama saldırmaya başladı. Yavrular da garip bir şekilde ciyaklamaya başladı kursakları dolu anne dövmemiş. Niye böyle oldu anlamadım. Veterinere götürmeli miyim bilemedim önce buraya yazayım dedim.

Şu an tekrar kontrol ettim dişi stres olmuş sanırım. Erkeğin kafa tüylerini çok fena yoldu tutup, yavruların da kursakları boşalıyor beslemiyordu dişiyi ayırdım erkek beslemedi yavruları o yüzden erkeği ayırdım. Ne yapmalıyım sizce cidden kafam çok karıştı.🙁

Merhaba, görseller açılmadı nedense :(
Geri birleştirmekte fayda var böyle bir durumda. Eğer kavga şiddeti yükselirse dişiyi ayırmak genelde daha doğru olur. Bebekler kaç günlük

Merhaba, görseller açılmadı nedense :(
Geri birleştirmekte fayda var böyle bir durumda. Eğer kavga şiddeti yükselirse dişiyi ayırmak genelde daha doğru olur. Bebekler kaç günlük
Geri birleştirdim ama erkek tellerde duruyor korktuğu için. Yavrular 15-13-11 günlükler yavrular. Erkek beslemesi için koydum ama yavrulara yaklaşmadı bile:(

Ama daha çok miniklermiş. :( Bir süre idare ediniz ya da son çare erkeği ayırmanız gerekecek. İkisi de ilgilenmez ise elle besleme ve ısı ihtiyaçlarının giderilmesi gerekiyor.

Ama daha çok miniklermiş. :( Bir süre idare ediniz ya da son çare erkeği ayırmanız gerekecek. İkisi de ilgilenmez ise elle besleme ve ısı ihtiyaçlarının giderilmesi gerekiyor.
Veterinere götürdük erkeği ayırdım gözünü erkek yapmış dedi. Dişi üstüne çok nadir yatıyor yatınca da beslemiyor. Kursakları şu an bomboş. Şimdi beslemeyi denedim beceremedim. Çok az doldurdum kursağı. Aparat kullanmayı bilmiyorum. Annenin altına tekrar koydum. Umarım besler.🙁

Veterinere götürdük erkeği ayırdım gözünü erkek yapmış dedi. Dişi üstüne çok nadir yatıyor yatınca da beslemiyor. Kursakları şu an bomboş. Şimdi beslemeyi denedim beceremedim. Çok az doldurdum kursağı. Aparat kullanmayı bilmiyorum. Annenin altına tekrar koydum. Umarım besler.🙁
Umarım halleder dişi. Aşırı yoğun yatmasi gerekmiyor ancak beslemesi çok önemli 🍀 forumda ve youtube da elle besleme yöntemlerini araştırınız olur mu

Umarım halleder dişi. Aşırı yoğun yatmasi gerekmiyor ancak beslemesi çok önemli 🍀 forumda ve youtube da elle besleme yöntemlerini araştırınız olur mu
Onları araştırdım biraz mama yaptım kaşık ve şırıngayla yedirmeyi denedim ama ne olursa olsun şırıngaya yanaşmadılar üstlerini başlarını Mama yaparak kaşıkla yedirdim. Anne biraz beslemiş küçükleri ama büyük yavruyu çok az beslemiş. Ama sanırım anne düzeliyor. Yavrular çok ciyaklamıyor ve annenin gözü artık daha iyi 😊