Yavrularda boy farkı

Mert Oğuz

iyikus.com Üyesi
Arkadaşlar merhaba benim danışmak istediğim bir konu var. Muhabbet kuşum tahminimce 5 güne kadar yumurtlayacak. Bildiğiniz gibi 2 günde bir yumurtluyorlar ve yumurtalar çıkınca en küçük ile en büyük arasında baya bi gün farkı oluyor. Bunun yüzünden en küçük yavrum öldü geçen kuluçkada. Bunun önüne nasıl geçebilirim aralarındaki gün farkını 1 güne indirebilir miyiz? Yani 2 günde bir değilde her gün 1 tane yavru çıksa nasıl olur? Sahte yumurta fln.

Oyla 0
Merhabalar.

Sağolun hocam benimde aklıma o geldi ama hepsi aynı gün içinde çıkınca besleyemzse diye tereddüt ettim.

Oyla 0
Sağolun hocam benimde aklıma o geldi ama hepsi aynı gün içinde çıkınca besleyemzse diye tereddüt ettim.
Problem olmuyor. Netice de aynı gün çıkmayan yavrularda, sonradan hepsi çıkınca, hepsini aynı anda besleme durumu yine oluyor?

Genel olarak anne tek başına bakıyor yavrulara baba pek ilgilenmiyor benim takımda.
Anneye destek atıyorsa bu da önemli. Bazen görmediğimiz zamanlarda baba desteğe gidebilir.

Oyla 0
Hocam birden bire kuş yuvalığa ilgiyi kesti dışarda veya yuvalığın önünde duruyor içeri girmiyor içinde yumurta var bugün yarın yumurtlar. Neden böyle yaptı? Rahatsız etmedim yuvalığını günde bir kaç kere kontrol ettim sadece. Sanırım yatmayacak yumurtaya büyük ihtimalde kıracak.

Oyla 0
Hocam sanırım yumurta sıkışması var kuşumda poposu şişti baya şimdiye kadar atması gerekirdi yumurtayı halsiz şekilde duruyo tünekte yardım edin lütfen. YouTubeden izledim ama cesaret edemem ben.

Oyla 0
Hocam sanırım yumurta sıkışması var kuşumda poposu şişti baya şimdiye kadar atması gerekirdi yumurtayı halsiz şekilde duruyo tünekte yardım edin lütfen. YouTubeden izledim ama cesaret edemem ben.
Bazen yumurtlamayı 1-2 gün aksatabiliyorlar. Fakat eğer gerçekten sıkışma var ise sizin yardım etmeniz gerekir maalesef.

Oyla 0
Bazen yumurtlamayı 1-2 gün aksatabiliyorlar. Fakat eğer gerçekten sıkışma var ise sizin yardım etmeniz gerekir maalefef
Bazen yumurtlamayı 1-2 gün aksatabiliyorlar. Fakat eğer gerçekten sıkışma var ise sizin yardım etmeniz gerekir maalesef.
Daha önce yavrusunu aldım ama 1.5 kadar dinlendirin. Simdi yeniden ele attım 1 hafta önce. Yumurta olduğundan eminim daha ilk yumurtası gelmedi akşama kadar bekleyim olmazsa yardım edicem artık.

Oyla 0
İlk yumurta gelmediyse dokunmayın kuşa. 1 hafta oldu diyorsunuz, ilk yumurta 8-12 gün arasında geliyor zaten. Acele etmeyin, yumurta sıkışırsa direkt ölmez zaten, halsizleşir ve ağır hareket eder. Bu belirtileri görür ve yumurtlama günü geçtiyse o zaman müdahale edersin. Sıkışma genelde ilk kez yumurtlayacak kuşlarda oluyor. Siz, önceden yavru aldım dediniz. Şuan için dokunmayın kuşa, zorla doğurtmaktan farkı olmaz.

Oyla 0
İlk yumurta gelmediyse dokunmayın kuşa. 1 hafta oldu diyorsunuz, ilk yumurta 8-12 gün arasında geliyor zaten. Acele etmeyin, yumurta sıkışırsa direkt ölmez zaten, halsizleşir ve ağır hareket eder. Bu belirtileri görür ve yumurtlama günü geçtiyse o zaman müdahale edersin. Sıkışma genelde ilk kez yumurtlayacak kuşlarda oluyor. Siz, önceden yavru aldım dediniz. Şuan için dokunmayın kuşa, zorla doğurtmaktan farkı olmaz.
Tamamdır hocam bekliycem o zaman

Oyla 0

Ekli dosyalar

• Screenshot_2021-05-01-14-35-29-152_com.miui.gallery.jpg
    Screenshot_2021-05-01-14-35-29-152_com.miui.gallery.jpg
    983.4 KB · Görüntüleme: 12
  • Screenshot_2021-05-01-11-38-52-615_com.miui.gallery.jpg
    Screenshot_2021-05-01-11-38-52-615_com.miui.gallery.jpg
    628.9 KB · Görüntüleme: 9
  • Screenshot_2021-05-01-11-38-57-544_com.miui.gallery.jpg
    Screenshot_2021-05-01-11-38-57-544_com.miui.gallery.jpg
    941.5 KB · Görüntüleme: 8
  • Screenshot_2021-05-01-11-32-13-955_com.miui.gallery.jpg
    Screenshot_2021-05-01-11-32-13-955_com.miui.gallery.jpg
    941.5 KB · Görüntüleme: 7
  • Screenshot_2021-05-01-11-32-15-931_com.miui.gallery.jpg
    Screenshot_2021-05-01-11-32-15-931_com.miui.gallery.jpg
    628.9 KB · Görüntüleme: 12
Oyla 0
Yuvasında pistemiş baya

Ekli dosyalar

• Screenshot_2021-05-01-15-45-37-471_com.miui.gallery.jpg
    Screenshot_2021-05-01-15-45-37-471_com.miui.gallery.jpg
    1.1 MB · Görüntüleme: 11
Oyla 0
Bugün yarın yumurtlayacak muhtemelen. Sıkışan kuş bu tarz tünekte durma egiliminde olmuyor genelde. Rahatlatmak adina b kompleks vitaminler ya da yoksa vitamin aminoasit takviyesi yapınız

Oyla 0
Eski mesajlara baktığımda, kuşu eşe atmanızın 10. günü.. Bana da yumurtası var gibi geldi, Doğanay Abimin dediği gibi bu hafta içinde yumurtlar diye düşünüyorum.
elimi kafese sokunca kaçıyor
Sıkışma durumu olsa, kaçmaya dermanı pek olmaz zaten.
dün akşam elime aldım gücü yerindeydi baya güçlü bi şekilde ısırdı.
Bu mesajdan da, en azından şuanlık bir sıkışma olmadığını söyleyebilirim. Sıkışmayı kafaya takmayın, önceki mesajlarımda söylediğim belirtileri gösterirse tekrar yazarsınız, şuan için endişe etmenize gerek yok:)

Oyla 0