Yavrularim yem kirmiyor

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Hbb4601
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Hbb4601

iyikus.com Üyesi
Merhabalar yavrularim kocaman oldu. Ama anneden erken ayrildiklari icin Ben siringayla besliyordum. Beni gordukce bagiriyorlar ve gunde en az 5 kere besliyorum. Ama beyfendi ler yem kirmiyirlar a cikinca benim yedirmemi bekliyor lar ne yapmaliyim

Ekli dosyalar

• Screenshot_20211220_011901_com.huawei.himovie.overseas.jpg
    Screenshot_20211220_011901_com.huawei.himovie.overseas.jpg
    774.2 KB · Görüntüleme: 10
Merhabalar yavrularim kocaman oldu. Ama anneden erken ayrildiklari icin Ben siringayla besliyordum. Beni gordukce bagiriyorlar ve gunde en az 5 kere besliyorum. Ama beyfendi ler yem kirmiyirlar a cikinca benim yedirmemi bekliyor lar ne yapmaliyim
Şunları tatligina bakın çok güzel ?. Onlerine yem serptiniz mi. Aspuru kirabiliyorlar başta. Kafes tabanında aspur ağırlıklı yem olursa denerler yavaş yavaş bence. Ben kafes tabanında veriyordum başlarda. Ya da avcuma alıp veriyordum yemi. Tek tek alıp içinden bir tane bir tane ağızlarına da verdim hatta. Alistilar sonra ? Tabi @Doğanay Y. Bey yazar daha doğrusunu ama kendim bu şekilde alıştırdım.

Oyla 0
Sanki gün olarak 30-35 arasinda değiller. Genelde bu arada yem kırmayı öğrenirler. Aspur, dal dari, yulaf verilmeli bir süre

Oyla 0
Şunları tatligina bakın çok güzel ?. Onlerine yem serptiniz mi. Aspuru kirabiliyorlar başta. Kafes tabanında aspur ağırlıklı yem olursa denerler yavaş yavaş bence. Ben kafes tabanında veriyordum başlarda. Ya da avcuma alıp veriyordum yemi. Tek tek alıp içinden bir tane bir tane ağızlarına da verdim hatta. Alistilar sonra ? Tabi @Doğanay Y. Bey yazar daha doğrusunu ama kendim bu şekilde alıştırdım.
Yem serptim haliya yem koydum ama yok ?

Oyla 0
Benzer bir durum bende de bir kaç kez olmuştu. Anca avucuma koyduğumda yedirebiliyordum. Bir süre sonra kendi çabasıyla öğrendi ama 7-8 gün aksadı süreci.

Oyla 0
Sanki gün olarak 30-35 arasinda değiller. Genelde bu arada yem kırmayı öğrenirler. Aspur, dal dari, yulaf verilmeli bir süre
Tamam teşekkür ederim
Benimkiler de neredeyse bir buçuk aylık olana kadar mama aspur yiyebiliyordu anca. Bir de yulaf veriyordum onu yiyebiliyordu. Sonunda öğrendiler
Zaman gecmiyorki hersey bi tuhaflasmasin. Çok ilgilendigim icin mi böyle oluyor anlamadım ki ?

Oyla 0