Yavrulugun icini nasil doldurmam gerek

Merhaba, Forumumuza hoş geldiniz öncelikle. Maşallah çok güzel bir çift olmuşlar. Temennim tüyleri kadar sağlıklı ve uzun ömürlü kuşlar yetiştirmeniz. Sorunuza gelecek olursak kuş kumu kullanılabilir fakat kış aylarında doğru tercih olmuyor. Yumurtaların çabuk soğumasına sebep veriyor ve fazla konulduğunda yumurtalar gömülüyor. Size tavsiyem kum yerine evcil ürünler satan bir mağazadan hamster talaşı almanız. Onuda çok az yaklaşık 1 avuç içi kadar koymanız gerek. Fazlasını koyarsanız eğer yumurtaları rahat çeviremez dişi ve ufak problemler olabilir.

* Yumurtaların tamamı çıktıktan sonra tıpkı kum doldurduğunuz gibi talaşı tüm yüzeye yayarak kullanın ve 2 günde bir değiştirin.

Oyla 0
yuvalık takıldığında koymanız gerekir ki kuş kendine göre düzenlesin içini. Talaş koymanızı öneririm. Kemirgen talaşı. Umarım folluklu yuvalık almışsınızdır.

Oyla 0
Evet pvc folluklu yumurtalik aldim sanirim 20x20x20 petshoptaki en büyük boy buydu ve şimdilik kus kumu var havalar isindi zaten ama çiftleşmeye pek niyetleri yok

Oyla 0
Talaş koymanı öneririm. Daha sağlıklı ve sıvı dışkıyı daha iyi emiyor. Ayrıca kokuyu biraz daha bastırıyor. Acele ediyorsun :) Ben bir çiftim için 9 aydır bekliyorum :)

Oyla 0
Aynen sabirsizlik kediye baliga benzemiyorlar epey narin hayvanlar hele ki sakinan göze cop batar olayi en olmadi çift kuşlar alacaz artik

Oyla 0
Neden 1 çiftle kısıtlıyorsun ki kendini :D
Bence 1 çift kuş daha alsan, onlar için bir ortam oluştuğu için daha çabuk ürerler ve kızışırlar. Pet shop ortamlarında çok kuştan dolayı üremeleri ve sesten etkilendikleri için sürekli çiftleşme arzusu artıyor. Arada muhabbet kuşu sesleri dinletebilirsiniz.

Oyla 0
Kesinlikle kisitlamiyorum kisa bir sure içinde tayinim olucak o yüzden çok fazla abartmak istemiyorum belki bunlari tasimak yerine birakmak zorunda kalabilirim en kisa zamanda hayvanat bahçesine cevirebilirim evi

Oyla 0