Yavrunun baba ile eşleşmesini nasıl önlerim?

Ahmet Sy.

iyikus.com Üyesi
Anne kuş hasta olduğundan dolayı ayrı kafeste tek başına tutuyorum. İyileştiği zaman babayı yanına alacağım ama şimdilik kendi 2 tane yavrusuyla duruyor. Birisi kesin(beyaz) dişi ve aşırı derecede konuşup duruyor. Diğeri (yeşil)cinsiyetinden pek emin olamadığım ama babanın sürekli gagasıyla öpüştüğü ya da yemek yedirdiği yavrusu. Beyaz olan onlar öpüştüğünde falan kızıyor ve bazen engelliyor bazen kızıp uzaklaşıyor. Beyaz da çok konuşurken babayı gidip öpmeye çalışıyor ama baba sanki beyaz'a vuruyor gibi sert davranıyor görünüyor. İlk başta beyaz ile baba onları uçmaları için saldığımda aynı kafese kapattım çünkü önceden yeşil de hasta gibi duruyordu.(Şimdi yavrular ve baba aynı kafeste, anne tek) Böyle yaptığımda baba beyaz yavrudan sürekli kaçtı. Eşleşmesinler diye yuvalıklarını çıkarttım. Bu durumu nasıl engellerim?

Eşleşmezler merak etmeyin... sadıklardır utanma duyguları vardır. Besliyordur muhtemelen o hareket aynı cins kuşlarda da oluyor. Acizane ya büyük bir salmaya koyun yada yavruları ayrı bir salmaya alın kapılarıda hep açık olsun lütfen...

Eşleşmezler merak etmeyin... sadıklardır utanma duyguları vardır. Besliyordur muhtemelen o hareket aynı cins kuşlarda da oluyor. Acizane ya büyük bir salmaya koyun yada yavruları ayrı bir salmaya alın kapılarıda hep açık olsun lütfen...

Umarım eşleşmezler çünkü yazık günah yavruları sakat doğar. Anneyi kurtarabilirsem zaten babayı yanına alacağım ama doğada ki gibi hastayı terk edip yavruyla eşleşir diye çekindim.

Ben evde geçiçi olarak bakıyorum salma kafes falan değil. Ben kimim? konumdan hikayelerine bakabilirsiniz.

Büyük yavru beyaz olan ise artık beslemek istemiyor olabilir. Kendisini yem yemeye teşvik edecektir bu davranışı. Çok şiddetli değil ise bir miktar kaba davranış kabul edilebilir.

Büyük yavru beyaz olan ise artık beslemek istemiyor olabilir. Kendisini yem yemeye teşvik edecektir bu davranışı. Çok şiddetli değil ise bir miktar kaba davranış kabul edilebilir.

Evet beyaz olan kendisi yem yiyor. Aslında yeşil yavru büyük kendisi yiyor ama babası gelince sanki babasından yemeye başladı. Çok şiddetli değil.