Yavruyu annesi dövüyor

nazlı ve bayram

iyikus.com Üyesi
Merhaba geçen gün attığım yavru yuvadan atladı fakat annesiyle pek anlaşamıyor gibi annesi biraz dövdü kuş tekrar yuvaya kaçtı başka bir kafese koymamiz mi gerekiyor acaba

Merhaba geçen gün attığım yavru yuvadan atladı fakat annesiyle pek anlaşamıyor gibi annesi biraz dövdü kuş tekrar yuvaya kaçtı başka bir kafese koymamiz mi gerekiyor acaba
Merhaba , öncelikle yavruların tekrardan resmini görebilir miyim?
Yuvadan atlayan kuşu gün içinde yuvaliktan alıp yem ve daldari alıştırması yaparak yeme düşmesine yardımcı olmanız gerekmektedir
Ayrı bir kafese koyarak yere yem serperek veya çikolata Veya kavanoz kapağında daldari koyun ilgili olacaktır yumurta maması da yapmayı unutmayın mamayı kafes tabanına koyun baba ve anne yerken onlarda öğrenmiş olur en büyük iki yavruyu anne babanın kafes tabina koyarak başlayabilirsiniz bu söylediklerime

Bu arada kardeş kuşlar mı eş olmuştu yavrular iki kardeşin mi anaçları görmek isterim 🙂

Anne son günlerde çok sinirli babayı da dövüyor bazen . Yavrulara ilgisi de azaldı gibi hissediyorum ama inşallah yanlış düşünüyorumdur

Şöyle başlayabiliriz birlikte yeme düşünelim yavruları olur mu☺️
Şimdi güzel bir yumurta maması yapın ve en büyük iki yavruyu kafes tabanına koyun anne baba mama yerken onlarda mamaya alışmış olsun

Tüm yavruları ayırmak zorunda kaldım 😢. Çünkü anne çok dövüyordu. Yavrulardan 3 tanesi yem kirabiliyor biri uğraştı ama az biraz kırıyor diğeri de sadece marul kemirebiliyor. Yumurta maması yaptım fakat hiç yemiyorlar. Akşam da dal dari ile alıştırmaya çalışırım.

Tüm yavruları ayırmak zorunda kaldım 😢. Çünkü anne çok dövüyordu. Yavrulardan 3 tanesi yem kirabiliyor biri uğraştı ama az biraz kırıyor diğeri de sadece marul kemirebiliyor. Yumurta maması yaptım fakat hiç yemiyorlar. Akşam da dal dari ile alıştırmaya çalışırım.
Mamayı baba ile öğrenirler mama yemeyi öğrenmeleri çok iyi olur

En küçük yavru için sorun olabilir bakabilir mıyım yavruların tümüne mümkünse

Mavi en küçüğü

Ekli dosyalar

• c2b54cb76198bc67c2b54cb76198bc67IMG_20230501_152237.jpg
    c2b54cb76198bc67c2b54cb76198bc67IMG_20230501_152237.jpg
    357.7 KB · Görüntüleme: 4
  • 27c9ef2920c717be27c9ef2920c717beIMG_20230501_152311.jpg
    27c9ef2920c717be27c9ef2920c717beIMG_20230501_152311.jpg
    475.9 KB · Görüntüleme: 4