Yem değişikliği

GülşahKandemir

Forum Sakini
Yaklaşık bir haftadır kuşlarım yem seçtiği için ve yağlanma olduğu için yem değişikliğine karar vermiştim. Öncelikle pelet yem verdim fakat yemediler parçalara bölüp yemligin içine karıştırdım. Sonra aktardan ak darı alıp az miktarda kalan eski yemin içine karıştırdım o şekilde verdim. Kuşlarımin pek yemedigini gözlemledim. Akdari oranını artırdım bu sürede. Az önce eve geldiğimde disi kuşumun birinin tabana bütün yemler kustugunu gördüm ve hala az az kusuyodu. iki gündür falan ikinarak diskiliyordu. Dışkısı da koyu yeşil. Keyifsizlik var biraz. Elimde yulaf vardı avucumla verdim yedi baya. Eski yemine geri donsem düzelir mi acaba bu durum?

İpek.s 

Yönetici
Moderatör
Yaklaşık bir haftadır kuşlarım yem seçtiği için ve yağlanma olduğu için yem değişikliğine karar vermiştim. Öncelikle pelet yem verdim fakat yemediler parçalara bölüp yemligin içine karıştırdım. Sonra aktardan ak darı alıp az miktarda kalan eski yemin içine karıştırdım o şekilde verdim. Kuşlarımin pek yemedigini gözlemledim. Akdari oranını artırdım bu sürede. Az önce eve geldiğimde disi kuşumun birinin tabana bütün yemler kustugunu gördüm ve hala az az kusuyodu. iki gündür falan ikinarak diskiliyordu. Dışkısı da koyu yeşil. Keyifsizlik var biraz. Elimde yulaf vardı avucumla verdim yedi baya. Eski yemine geri donsem düzelir mi acaba bu durum?
Güncel dışkı resmini görebilirmiyiz
Kusması nasıl salyali mi?
Kısa bir video da görsek hiç fena olmaz

GülşahKandemir

Forum Sakini
Güncel dışkı resmini görebilirmiyiz
Kusması nasıl salyali mi?
Kısa bir video da görsek hiç fena olmaz
Gece çekmiştim bu diski görüntüsünü.
Birde şöyle bir video çektim az önce. Yulaf yedikten sonra ağzında birşey geveliyormus gibi hareketler yaptı. Keyfi yerinde ama. 24 Ocak 2023

Ekli dosyalar

• IMG_20230123_214809.jpg
    IMG_20230123_214809.jpg
    1.8 MB · Görüntüleme: 9
Son düzenleme:

İpek.s 

Yönetici
Moderatör
Gece çekmiştim bu diski görüntüsünü.
Birde şöyle bir video çektim az önce. Yulaf yedikten sonra ağzında birşey geveliyormus gibi hareketler yaptı. Keyfi yerinde ama. 24 Ocak 2023
Yulafi kesin fazlası Zarar oda kurmasına sebep olur
Versele laga veya king markasını öneririm
dışkı sorunlu gibi ama en iyi cvpbi hocalarım verecektir

GülşahKandemir

Forum Sakini
Hâlâ yediği şeyleri kusmaya çalışıyor. Gagasinin etrafında hafif kan var anlayamadım nedenini.

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Merhaba, yem değişim süreci sancılı olabiliyor ancak kusma durumunun iki nedeni olabilir. Ya yemler bayat ya da sindirim sorunları yaşıyor. Bir hastalık durumundan dolayı da iştahı kesilmiş olabilir.
Şu sıralar elektrolit ve probiyotik takviyenizi arttırınız. Bulabiliyorsanız iyi karma bir yem alınız king üretici ya da versele laga jo mannes gibi

GülşahKandemir

Forum Sakini
Merhaba, yem değişim süreci sancılı olabiliyor ancak kusma durumunun iki nedeni olabilir. Ya yemler bayat ya da sindirim sorunları yaşıyor. Bir hastalık durumundan dolayı da iştahı kesilmiş olabilir.
Şu sıralar elektrolit ve probiyotik takviyenizi arttırınız. Bulabiliyorsanız iyi karma bir yem alınız king üretici ya da versele laga jo mannes gibi
24 Ocak 2023 tamamdır. Videodaki gibi bünyesi reddediyor herşeyi 😔

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Biraz yağlanması var gibi. Sağlıklı görünüyor ancak tatmıyor ilginç :/ Dönem dönem beslenme isteksizliği olabiliyor. Az oranda yiyebiliyorlar
Elinizde herhangi bir ilaç var mı?