Yem Saklamak ve böceklenme

EUzuner

iyikus.com Üyesi
Merhaba
Ne yaptıysam olmadı kavanoza koydum böceklendi, poşetliyorum böcekleniyor kaç kg yulaf ziyan oldu böyle.
Buğday bitlerini böceklendikten sonra durdurmanın bir yolu yok mu?

Yulafları saklamanın en yararlı yönü serin ve kuru bir yerde ağzı sıkıca kapatılmış cam kavanozda. Malesef yulafla başetmek oldukça zor.

Birçok yöntem kullanılıyor; içine defne yaprağı eklemek. Derin dondurucuda saklamak. Sterilize etmek öncesinde vs.

Kışları 10 derece civarı ya da altı cam kavanozda. Yazları buzdolabında saklamak makuldur. Herzaman çok az miktarda almakta yarar var.

Oyla 0
Yulafları saklamanın en yararlı yönü serin ve kuru bir yerde ağzı sıkıca kapatılmış cam kavanozda. Malesef yulafla başetmek oldukça zor.

Birçok yöntem kullanılıyor; içine defne yaprağı eklemek. Derin dondurucuda saklamak. Sterilize etmek öncesinde vs.

Kışları 10 derece civarı ya da altı cam kavanozda. Yazları buzdolabında saklamak makuldur. Herzaman çok az miktarda almakta yarar var.
Bilgilendirme için teşekküler

Oyla 0
Bazi tohumlari ayri paketlemek lazım. Örneğin yulaflari, ketenleri, çedeneleri ayri ayri barındırmak gerekiyor. Ardindan karistirmalisiniz.

Oyla 0
Bazi tohumlari ayri paketlemek lazım. Örneğin yulaflari, ketenleri, çedeneleri ayri ayri barındırmak gerekiyor. Ardindan karistirmalisiniz.
öyle tutuyorum zaten ancak sadece yulafta böceklenmeyle karşılaştım büyük ihtimalle aldığım yulaflar yumurtalı oluyor ve böcekler zamanla çıkıyorlar

Oyla 0
Maalesef olabiliyor. İthal yulaf almanızı öneririm bulabilirseniz. Yerli yulaflarda maalese çok sık rastlanan bir problem. Belki de doğru şartlarda paketlenmiyorlar :(

Oyla 0