yem tavsiyesi, taze yeme ulaşamamak

Canan S.

iyikus.com Üyesi
Muhabbet kuşu yemi olarak en çok versele laga tavsiye ediliyor ancak onu da taze bulmak imkansız gibi, en popüler satıcı firmalardan biri ile biraz önce görüştüm ve yeni tarihli yem aradığımı söyledim o da versele laga da taze yem bulmakla ilgili onlarda sıkıntı yaşdaıklarıni bu yönde çok şikayet alındığını belirttiler, yine en popüler yerden versele laga bölünmüş yem siparişi verdim paketin üstünde 03/2024 yazmakta olmasına rağmen kuşum yemi ufalayarak yemeye çalışınca bayat yem olduğu fikrine kapıldım ve artık o yemi kullanmamaya karar verdim.

bayat yem riski gözüm gibi baktığım kuşa kendi ellerimle zarar vermeme neden oluyor? en iyi ürünü en taze bulamadığımız için bu da bizi üzerinde tarih bilgisi olan market paket yemlerine yönlendiriyor. Oysa ki en güzel en sağlıklı yemi bulup satınalma ve kuşumu en sağlıklı bir şekilde beslemek gibi absit bir niyetim var.
ben üretici değilim bi tanecik kuşum var yeni yeni kuşlar hakkında birşeyler öğreniyorum, okuyorum, sizleri takip ediyorum.

sizden ricam sadece yem yiyen kuşum için an sağlıklı en taze yemi nasıl bulabilirm, öyle kilolarca almayacağım çünkü 1 tane kuş besliyorum.

en azından bana paket yemlerin en sağlıklısını en taze olanı (orji paketteki üretim - tüketim tarihi görünen) en iyi (Gold wings mi, benelux mu vs ???) marka bilgisini paylaşabilir misiniz?

doğru ve taze yemi bulamadıkça kuşuma da yem değişikliği yaparak eziyet çektiriyorum bu da beni vicdanen rahatsız ediyor.

şimdiden vereceğiniz tüm bilgiler için teşekkür ediyorum

Hocam şahsi fikrimdir hiç tereddüt etmeden daldarı.net in ürettiği yemi alın derim. Hele ki bir kuşunuz var. Normal piyasada ki herhangi bir yemle kıyaslayın tazeliğini ve yem çeşitliliğini görebilirsiniz.

Hocam şahsi fikrimdir hiç tereddüt etmeden daldarı.net in ürettiği yemi alın derim. Hele ki bir kuşunuz var. Normal piyasada ki herhangi bir yemle kıyaslayın tazeliğini ve yem çeşitliliğini görebilirsiniz.
Evet hocam baktım bende içeriği çok güzel duruyor.

Sizce nasıl hocam @Doğanay Y.