Yemek Kavgası

Ömer Kaan Kaya

Forum Sakini
Dişi Muhabbet Kuşum Yem Yemek İçin Aşağı İniyor Bunu Gören Erkek Aşağı İnip Onu Rahatsız Ediyor Ve Dişide Yukarı Tüneğe çıkıyor Bugun Ballı Yem Taktım Yedirtmedi Rahatsız Etti Ve Dişide Yemeye Devam Edince Korka Korka Erkek Dişiyi 5saniye kovaladı sebebi nedir?

paylaşmayı sevmiyor belli ki. Kafeste ki bütün ürünlerden 2 adet yaparsanız sorun azalır. 2 yemlik gibi. Suluk 1 tane yeterli olur.

Oyla 0
Genede Rahatsız Ediyor Zaten Yemil 2 Suluk 2 Tane Var Ballı Yemde 2 Tane Rahatsız Ediyor bazen etmiyor ses çıkarıyor sanki kızıyormuş gibi

Oyla 0
çift kuşlarda bu olaylar gözlemlenir genelde. Kafes ekipmanlarını paylaşmak istemediğinde bunu yaparlar. Tek çözümü her üründen 2 şer adet olmasıdır. Bir süre sonra yapmayı kesiyorlar.

Kafes ekipmanlarının konumu da değiştirilebilir. Bu durumda da unutabiliyorlar.

Oyla 0
2 Yemlik 2 suluk var ayriyetten ballı yemde takıyorum tabi fakat erkek gene rahatsız ediyor disiyi

2.olarak disim hazır kizismis gagasi kahverengi biraz kabuklu gibi aynı sizin en son açılan cinsiyeti nedir konusuna attığınz kuşun gagasi gibi fakat erkek kizismamis ben kizissin istiyorum yavru alnak istiyorum nasıl olacak

Yemlikte dari çeşitleri normal yem Nijer vb karışık yem kısacası var ve kafeste vitamin olsun diye gaga taşı ve kalamar kemiğinide koydum fakat yemiyorlar sanırım kalamar ve nijer tarzı şeyleri belkide yiyorlardir
Eğer Yemiyorlarsa sebebi nedir veya nasıl yemesini sağlayabiliriz?

Teşekkürler

Oyla 0
Belki de ilgi gösteriyor onları yaparken erkek. Kavga gibi görülse de olmayabilir. Başka bir kafesiniz varsa dişi erkek ayırma yöntemini kullanabilirsiniz. Erkeğin olduğu kafeste yuvalık olsun muhakkak. Kalamar kemiğini çok nadir yiyorlar. Üreme ihtiyaçları olduğunda, yumurta yapma dönemlerinde çok tüketirler. Nijer tohumunu yiyorlardır. Kafese taze nane ve havuç takarak süreci hızlandırabilirsiniz. Sularına da e+s vitamini ekleyebilirsiniz. Vitamin eklediğinizde 8 saat ardından suyu tazeleyin.

Oyla 0