Yeni Konu Nasıl Açılır?

Kullanıcı Değerlendirmesi
5.00 Oylama

Doğanay Y.

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Üretici
Katılım
3 Tem 2017
Mesajlar
3,214
Puanları
268
Yaş
28
Konum
Ankara
Web Sitesi
iyikus.com
Forum kullanımına pek aşina olmayan dostlarıma sitemizde yeni konu nasıl açılacağını anlatmaya çalışacağım. Umarım sorunuza yanıt bulabilir bu konu

İlk önce yapmanız gereken uygun kategoriyi bulup tıklamanız. Örneğin
Sorun Cevap Verelim
3558

kategorisine tıkladık. Tıkladıktan sonra açılan yeni sayfada yapmanız gereken görselde gördüğünüz gibi sağ üst köşede bulunan turuncu (şuan için) renkte olan Konu Aç butonuna tıklayınız (kırmızı okla gösterdiğim kısım).
3559
Bu aşamadan sonra bir panel karşılıyor bizi. Orada sırayla sorunuzu ya da konu içeriğinizi özetleyen kısa bir başlık, ardından geniş kısıma ise konu içeriğinizi girmeniz gerekiyor.
3560

Eğer sadece metin girip konu açacaksanız başlık ve içeriği girdikten sonra alt kısımda gördüğünüz konu aç butonuna tekrar tıklıyorsunuz.

Görsel Ekleme:
Eğer konunuza bilgisayardan ya da linkten resim eklemeyi düşünüyorsanız 2 yöntem mevcut. İlk yöntem araç çubuğunda yer alan görsel ekle ikonuna (kırmızı okla gösterilen) tıklayıp resmi sürüklemek ya da bilgisayarınızdan çekmeniz gerekir.

Yöntem 2: Diğer yöntemi ise mavi okla gösterdiğim Dosya ekle butonuna tıklayıp görsel seçiniz. Yükleme olduğunda konuda belirecektir resim.
3561

Tüm işlemler bittiğinde konu aç butonuna tıklayıp konu açmayı tamamlayabilirsiniz. Eğer düzeltme yapmanız gereken bir durum olursa:
Konunuzun alında kırmızı okla gösterdiğim yerde ki düzenle ikonuna tıklayıp gerekli düzeltmeleri yapıp kaydedebilirsiniz.
3562
 
Üst