Yeni kuş

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Forpus
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Forpus

iyikus.com Üyesi
Merhabalar. Benim yaklaşık 1 yaşında bana alışık dişi forpus papağanım var. 2 aylıkken sahiplenmiştim. Şimdi yanına 3 aylık erkek bir forpus sahiplendim. Genel olarak bir sorun yok ama ara ara dişi kuşum yeni kuşa gaga atıyor ve kovalıyor. Alışma sürecinde bu normal midir acaba? Bir de pharmax ın avirelax isimli bir ürününe denk geldim. Bu ve bu benzeri durumlarda kuşun strese girmesini önleyip sakinleştiren bir ürünmüş. Tavsiye eder misiniz? İçerisinde sakinleştirici etkisi olan bitki ekstresleri var.

içeriği:

1 L için Yem Katkı Maddeleri:

Passiflora extratı 60.000 mg

Melisa extratı 20.000 mg

Stabilizatörler; propan 1,2 diol 75.000 mg

Ekli dosyalar

• 6AD892B6-0547-4BEE-AA39-DD9660AA50D4.jpeg
    6AD892B6-0547-4BEE-AA39-DD9660AA50D4.jpeg
    179.3 KB · Görüntüleme: 4
Çözüm
Merhaba,

Eski kuşun yeni kuşu kabullenme süreci uzun olabilir. Büyük kavgalar dışında olayı akışına bırakmanızı öneririm, zamanla alışacaktır..

Pharmax firmasını pek sevmiyorum. Ürünlerinin içerikleri genel anlamıyla zayıf. Bu ürününü de gereksiz buldum şahsen.

Kalsiyum + magnezyum içeren bir takviye kullanmanızı öneririm. Doğal sakinleştirici olarak kullanılırlar. Gıda üzerinden gidecek olursak da; badem, çekirdekler, soya fasulyesi, lahana, rafine edilmemiş tahıllar doğal magnezyum kaynaklarıdır. Bunun yanı sıra muz, kabak çekirdeği, fındık, yumurta, patates, koyu yeşil yapraklı sebzeler ve portakalda da bol miktarda magnezyum bulunmaktadır..

Kedi otu da papağanlar için bir ağrı kesici ve sakinleştirici olarak kullanılabilir...
Merhaba,

Eski kuşun yeni kuşu kabullenme süreci uzun olabilir. Büyük kavgalar dışında olayı akışına bırakmanızı öneririm, zamanla alışacaktır..

Pharmax firmasını pek sevmiyorum. Ürünlerinin içerikleri genel anlamıyla zayıf. Bu ürününü de gereksiz buldum şahsen.

Kalsiyum + magnezyum içeren bir takviye kullanmanızı öneririm. Doğal sakinleştirici olarak kullanılırlar. Gıda üzerinden gidecek olursak da; badem, çekirdekler, soya fasulyesi, lahana, rafine edilmemiş tahıllar doğal magnezyum kaynaklarıdır. Bunun yanı sıra muz, kabak çekirdeği, fındık, yumurta, patates, koyu yeşil yapraklı sebzeler ve portakalda da bol miktarda magnezyum bulunmaktadır..

Kedi otu da papağanlar için bir ağrı kesici ve sakinleştirici olarak kullanılabilir. Ancak, kedi otu çok kuvvetli bir bitkidir. Bu yüzden herhangi bir stres durumuna karşı doğal bir yatıştırıcı görevi gören; uykusuzluk, endişe ve stresin giderilmesine yardımcı olan papatya çayı yeterli olacaktır. Papatya çayını demlerken içine biraz da kabuk tarçın ilave ederseniz, iç sistemini temizlersiniz ve bağışıklık sistemini de güçlendirirsiniz. Yarım çay kaşığı papatyayı bir su bardağı kadar su içerisinde demleyip, soğuttuktan sonra 3/1 oranında temiz suyuna ekleyerek sunmalısınız.

Son düzenleme:
Oyla 0
Çözüm
Merhaba,

Teşekkür ederim cevabınız için. Çok büyük bir kavga gözlemlemedim henüz. Hatta ara ara öpüşme ve birbirlerini kaşıma oluyor. Kedi otu benim de aklıma geldi. Zaten paylaştığım ürünün içinde de kedi otu gibi sakinleştirici etkisi olan çarkıfelek ve melisa bitkileri var ama bu tarz bitkileri nasıl ve hangi dozajda kullanacağımı bilmediğim için kuşlar için hazır bir ürün olması hoşuma gitti. Nektonun da bu tarz bir ürünü var ama farklı bitkiler(şerbetçiotu, papatya, kediotu kökü, lavanta) ve bazı b vitaminleri içeriyor. Petmarketburada'da satışı var ama fiyatı baya bir pahalı. Peki kalsiyum ve magnezyum takviyesi olarak önerebileceğiniz bir ürün var mı?

Oyla 0
Teşekkür ederim cevabınız için. Çok büyük bir kavga gözlemlemedim henüz. Hatta ara ara öpüşme ve birbirlerini kaşıma oluyor. Kedi otu benim de aklıma geldi. Zaten paylaştığım ürünün içinde de kedi otu gibi sakinleştirici etkisi olan çarkıfelek ve melisa bitkileri var ama bu tarz bitkileri nasıl ve hangi dozajda kullanacağımı bilmediğim için kuşlar için hazır bir ürün olması hoşuma gitti. Nektonun da bu tarz bir ürünü var ama farklı bitkiler(şerbetçiotu, papatya, kediotu kökü, lavanta) ve bazı b vitaminleri içeriyor. Petmarketburada'da satışı var ama fiyatı baya bir pahalı.
Evet Nekton'un ürünleri diğerlerine nazaran daha pahalı. :(
Peki kalsiyum ve magnezyum takviyesi olarak önerebileceğiniz bir ürün var mı?
Nekton Calcium-Plus güzel bir ürün ama bölünmüş olarak satanını bulamadım. MSA'da içerik olarak dolu fakat magnezyum barındırmıyor. Bu ürünü kullanırsınız, magnezyumu da yukarıda saydığım doğal besinlerden vererek yararlanmasını sağlarsınız....

Oyla 0