Yeni kuşlar ile Yeni Bir kulukca süreci ♥️

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan İpek.s
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Çok zor olsa gerek hocam ya, keşke şöyle kökten çözecek bişey olsa şu bitleri de rahatlasanız.
Çok sağolun hocam yani denemediğim şey kalmadı bugün üretici bir arkadaş toz ve orijinal dalında lavanta yollayacak lavanta uzak tutuyormuş tozun ise faydasını görmüş kuşlarıma kullanıyorum dedi yani böyle hir ürün var ise yarıyor dediklerinde sorgusuz kabul ediyorum yuvaligi hergün sirke ile siliyorum yani kuş sayısını birden fazla olunca kesinlikle dikkat edilmesi gereken bir durum Rabb'im bu pis şeyi düşmanıma vermesin 2ay oldu hala kurtulamadım 😞

Çok sağolun hocam yani denemediğim şey kalmadı bugün üretici bir arkadaş toz ve orijinal dalında lavanta yollayacak lavanta uzak tutuyormuş tozun ise faydasını görmüş kuşlarıma kullanıyorum dedi yani böyle hir ürün var ise yarıyor dediklerinde sorgusuz kabul ediyorum yuvaligi hergün sirke ile siliyorum yani kuş sayısını birden fazla olunca kesinlikle dikkat edilmesi gereken bir durum Rabb'im bu pis şeyi düşmanıma vermesin 2ay oldu hala kurtulamadım 😞
valla çok üzüldüm hocam ya, siz anlatınca bile kötü oldum titiz bir insanım bide, ama elden bişey gelmeyince insan sinir oluyor.
En başta nereden gelmiş olabilir ki acaba ya

valla çok üzüldüm hocam ya, siz anlatınca bile kötü oldum titiz bir insanım bide, ama elden bişey gelmeyince insan sinir oluyor.
En başta nereden gelmiş olabilir ki acaba ya
Kardeşim kuşunu bana emanet etti kuşu bitliymis 😞 geç farkettim duvara tırmanıp yavruları olan kuşlara gitmişler 😕

İlk önlem kaynağı gündüz vakti bulup doğrudan atmak. Ardından kafes temizliği, kaynar su vs derken odanin temizliğine gelmeli. Tüm yakın eşyalar imkan varsa çamaşır suyu ile silinmeli. Yeni kafes ve yuvalık alinamamissa eğer halka yapip toz ürünlerle kafesi karantinaya almak şart. Hem sıvı puskurtmeler hem de toz ürünlerle ilerlenmeli. Kuluçka varsa pvc yuvaya geçilmeli zaman kaybetmeden.

Bütün kuşlar kulukcada bittiğini sanıp yuvalık takmıştım 😔 folluk temizliği yaparken yuvaligi da sirke ile siliyorum toz ve lavanta da sipariş ettim henüz gelmedi kafes tabanıni temizliğini her gün yapıyorum yapamadığım tek şey kafes temizliği (yıkama) yeni kuş alma durumum var bu yüzden etleliyorum🥺 veterinerden vilmectin de alicam kuşlar bu kadar kimyasala maruz kalıyor ölecekler diye korkuyorum

Bütün kuşlar kulukcada bittiğini sanıp yuvalık takmıştım 😔 folluk temizliği yaparken yuvaligi da sirke ile siliyorum toz ve lavanta da sipariş ettim henüz gelmedi kafes tabanıni temizliğini her gün yapıyorum yapamadığım tek şey kafes temizliği (yıkama) yeni kuş alma durumum var bu yüzden etleliyorum🥺 veterinerden vilmectin de alicam kuşlar bu kadar kimyasala maruz kalıyor ölecekler diye korkuyorum

İpek hocam birde Virkon S i deneseniz. Hem kuşlar hem insanlar için hiçbir zararı yok deniyor.

Bit durumu maalesef sayı arttığında en büyük sorun teşkil ediyor. Kuluçka biter bitmez biraz kuşları yoracak olsa da yapmak şart 😔 bu halde bile yipraniyorlar

Toz, lavanta ve vilmectin denicem hocam olmadı virkon alırım onuda deneyeyim😕
Deneyin bakalım hocam inşallah gerek kalmadan çözülürde.
Bit durumu maalesef sayı arttığında en büyük sorun teşkil ediyor. Kuluçka biter bitmez biraz kuşları yoracak olsa da yapmak şart 😔 bu halde bile yipraniyorlar
Bu bitler kedi köpek ya da diğer canlılardan gelebiliyor mu yoksa kuşlarda ki farklı mı hocam ?

Yani dışarıda kedi köpek sevip eve getirebilir miyiz yani riskli bir durum mu merak ediyorum.

Gelebiliyor hocam. İlla sevmeniz de gerekmez. Dışarıdaki kuşlardan, bazı bitkilerden bile gelebiliyor

Deneyin bakalım hocam inşallah gerek kalmadan çözülürde.

Bu bitler kedi köpek ya da diğer canlılardan gelebiliyor mu yoksa kuşlarda ki farklı mı hocam ?

Yani dışarıda kedi köpek sevip eve getirebilir miyiz yani riskli bir durum mu merak ediyorum.
Erkek kardeşim dışarıda kedi çok sever tek kuşuna nasıl bulaştı diye düşünürken aklımıza bu geldi bizimde 😔
Dedim başka türlü yok yani niye bitlensin ki annem düzenli bakımıni da yapıyor dedim zaten senin yüzünden bütün kuşlarım telef olacak😕