Yeni Kuşum PAMUK!

beyza_tns

Yeni Üye
Dün yeni bi kuş aldım. 1.5 aylık neşesi var arada bi ötüyor kafese elimi soktuğumda kendini sevdiriyor uysal sakin bi kuş. Dün hiç yem yemedi su da içmedi gece lambayı açık bıraktım belki yemliği bulamaz falan diye ama sabah kalktığımda hiçbirşey yememiş. Sonra ben elime yem koyduğumda birkaç tane yedi sonra bıraktı esniyor ve uyuyor bazense salıncağa biniyor laf attığında ötüyor. Yem yemesi ve su içmesi için ne yapmam gerekiyor? İlk kuşum o yüzden benim için çok önemli lütfen yardım edin.

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Merhaba, yem kırmayı öğrenmiştir umarım diyeceğim. Fakat ilk sebebi şu yeni gelen kuşlar genelde 2 gün pek bir şey yemezler. Kullandığınız yemden bir fotoğraf atabilir misiniz. Yemliğe değil tabanda fazla yüksek oolmayan bir kaba koymanızı öneririm. Kimi kuş öğrenemiyor 2 aya kadar yem kaplarını

** Okumanızı tavsiye ederim;
İlk Muhabbet Kuşunuzu mu Besliyorsunuz? ( Kılavuz )

Son düzenleme:
Oyla 0

beyza_tns

Yeni Üye
Peki ne yapmam gerekiyor yemi falan değiştireyim mi? Ayaklarını ellediğimde ayakları soğuktu yere kafesin altina biraz yem attım iki üç tane yiyip bırakıyor

Oyla 0

beyza_tns

Yeni Üye
Merhaba, yem kırmayı öğrenmiştir umarım diyeceğim. Fakat ilk sebebi şu yeni gelen kuşlar genelde 2 gün pek bir şey yemezler. Kullandığınız yemden bir fotoğraf atabilir misiniz. Yemliğe değil tabanda fazla yüksek oolmayan bir kaba koymanızı öneririm. Kimi kuş öğrenemiyor 2 aya kadar yem kaplarını

** Okumanızı tavsiye ederim;
İlk Muhabbet Kuşunuzu mu Besliyorsunuz? ( Kılavuz )

Resimleri attım ilgilendiğiniz için teşekkürler.

Oyla 0

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Yem olabilir ama bu yemleri henüz iyi yemeye başlamadığını düşünüyorum. Dal darı ve Aspur alma şansınız varsa onlardan alın ve verin. Kırması daha kolay olacağı için daha rahat yiyecektir. Ev sıcaklığı uygun mu? Genelde üşüyen ya da üşüten kuşların ayakları soğuk olur. Gün içerisinde kontrol edin birkaç kez ayaklarını. Birde suyuna multivitamin eklerseniz enerjisi yerine gelecektir. Dışkısı normal mi?

Oyla 0

beyza_tns

Yeni Üye
Yem olabilir ama bu yemleri henüz iyi yemeye başlamadığını düşünüyorum. Dal darı ve Aspur alma şansınız varsa onlardan alın ve verin. Kırması daha kolay olacağı için daha rahat yiyecektir. Ev sıcaklığı uygun mu? Genelde üşüyen ya da üşüten kuşların ayakları soğuk olur. Gün içerisinde kontrol edin birkaç kez ayaklarını. Birde suyuna multivitamin eklerseniz enerjisi yerine gelecektir. Dışkısı normal mi?

Dışkısı yeşil bazen sıvı yapıyor. Ev sıcaklığı 20 derece kalorifer yanına koysam fayda eder mi? Yarım saat önce parmağıma yem koyup gagasına yaklaştırdığımda yedi şimdide kafesin tabanına koyduklarımdan yiyor peki su içmesi için ne yapmalıyım?

Oyla 0

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
çok yakını olmazsa iyi olur ama 20 derece iyi bir sıcaklık. Alışma süreci diyelim. Yarında aynı şekilde devam ederse dediğim yemlerden verin. Bu süreçte çok fazla rahatsız etmezseniz daha iyi olacaktır.

Oyla 0

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Ek bir şeyler yapmanıza gerek yok. Çok fazla su tüketmedikleri için içtiklerinde de görmüyor olabilirsiniz. Yemliğin yakınında ya da en çok takıldığı tüneğin orada takılı durabilir. Keşfedecektir

Oyla 0

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Eğer durumu biraz daha ciddileşirse geç olmadan veterinere götürmenizi tavsiye ederim.

Oyla 0