yeni muhabbet kuşum kaşınıyor

firat gözen

Yeni Üye
4 gündür evde yaşını tam bilmiyorum 5 aydan küçük erkek dünden beri ayakları ve kafes tabanında kasını sürtüyor kafasıyla sırtını yoluyor gibi ne yapmam lazım bugün tavsiye üzerine suyuna multivitamin koydum ama bek su içmiyor gibi yemesi normal ne yapmam lazım tüy döneminde mi emin olamadım

kafes çıkma isteği, oyun istiyor bir ihtimalde stres kaynaklı. Kafes tabanına yem koyunuz biraz ızgarayı kaldırıp. Henüz küçük kuş
Ek oalrak kafesten çıkartıp ilgileniniz

Oyla 0
kafes çıkma isteği, oyun istiyor bir ihtimalde stres kaynaklı. Kafes tabanına yem koyunuz biraz ızgarayı kaldırıp. Henüz küçük kuş
Ek oalrak kafesten çıkartıp ilgileniniz
yeni olduğu için bana ve etrafa alışkın değil bu yüzden çıkaramadım ızgarayı çıkaracağım ama dışkısını yer diye korkuyorum birazda korkak

Oyla 0
yaptığı şey tamanen kafesten çıkmak. Her yavru kuş bunu yapıyor. İlginizi arttırın kuşa karşı.

Oyla 0
Daha ortama yeni geldiği, farklı bulduğu, kalabalık bir kafesten tek başına olduğu bir kafese geldiği için böyle yapıyor. İlginizi artırın, sürekli onunla konuşun, bulunduğunuz odada dursun kafesi. Ani hareketlerden kaçının. Kafesin yerini çok değiştirmeyin, en çok nerede vakit geçiriyorsanız orası olsun odası. Elinizde probiyotik varsa ondan verin, suluğuna ekleyip, stresini alır ve bağırsak florasını düzenler. Su içmiyorsa suluğu önüne götürüp biraz gagaya dokundurtup içirebilirsiniz. Gagalarının ıslandığını anlayıp içmeye başlıyorlar.
Çok hareketli ve ilgi isteyen bir kuş olacak ☺️

Oyla 0