Yeni muhabbetimiz (Elifimiz)büyüdü.

Baran

iyikus.com Üyesi
Arkadaşlar izleyeceğiniz video'da yanlış anlaşılmak istemem,Hiç bir hayvanımı ceza olarak aç bırakmadım,Bırakanlara'da şiddetle karsıyım.
Video'da elifimiz yem kırıyor ama kuşumuz bize geldiğin'de henüz 25 günlük ve yem kıramıyor'du sırınga ile besledik devamlı alışkanlık oldu sanırım sırınga görünce dayanamıyor ve kırmasına rağmen gün'de 1 defa el ile beslemeye devam ediyorum.
Biraz daha büyüdüğün'de eğitimlerine baslayacağız.

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Ödül maması olarak düşünmemesi için oynarken onu göstermemeye çalışın. Alıştıktan sonra onsuz komutlarınıza cevap vermeyebilir.

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Bir yabancı kaynakta okumuştum ödül düşüncesi olmadan eğitilen kuşlarda güven sorunu daha çabuk kırılıyormuş ve sabit bir ilgi gösteriyormuş.

Merve B.

Veteran
Maşallah onaAynen ödülle eğitimde doğanay’ın dediği gibi hep ödül bekler.Alamayınca yapmamaya başlar.Sevginizle eğitin kimsize koşulsuz bağlansın.Ben erkek kuşumda hiç ödül kullanmadım mesela.Dişi kuşum aşır korkak petshoptan aldım.Önceki sahibi nasıl korkuttuysa insan görünce deli gibi kaçıyor.Ama şimdi yavruların bahanesiyle ona da yaklaşıyoruz.O bile alışmaya başladı.Yuvalıkta da olsa kendini sevdiriyor.Dışarda aşalara konmaya,üzerimize gelmeye başladı.Ve bu dişi büyük bir dişi

Son düzenleme:

Baran

iyikus.com Üyesi
Maşallah onaAynen ödülle eğitimde doğanay’ın dediği gibi hep ödül bekler.Alamayınca yapmamaya başlar.Sevginizle eğitin kimsize koşulsuz bağlansın.Ben erkek kuşumda hiç ödül kullanmadım mesela.Dişi kuşum aşır korkak petshoptan aldım.Önceki sahibi nasıl korkuttuysa insan görünce deli gibi kaçıyor.Ama şimdi yavruların bahanesiyle ona da yaklaşıyoruz.O bile alışmaya başladı.Yuvalıkta da olsa kendini sevdiriyor.Dışarda aşalara konmaya,üzerimize gelmeye başladı.Ve bu dişi büyük bir dişi
Bize çok alıştı kızım nereye giderse oda orada.