iyikus.com'a Hoş geldiniz!

Burada olmana sevindik!

Forum sitemize kayıt olarak, topluluğumuzun diğer üyeleriyle iletişime geçebilir, paylaşımlarda bulunup destek alabilirsiniz.

Kayıt Ol

Yeni Mutasyon Kömür Yüz Muhabbet Kuşu (CoalFace)

Doğanay Y.

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Mesajlar
14,385
Çözümler
77
Puanları
268
Yaş
30
Konum
Ankara
Yeni Mutasyon Kömür Yüz Muhabbet Kuşu (CoalFace)
Arkadaşlar bu mutasyonun adı Coal Face fakat Türkçe bir karşılığı bildiğim kadarıyla yok. O yüzden olduğu gibi çevirip Kömür Yüz Muhabbet Kuşu demeye karar verdim.

Coalface'in genetiğinde Açık Yeşil Dominant Parçalı bir genden gelmiş. Annesi Opaline Gri Yeşillerden. Diğer yavruları içinde tek özel mutasyona sahip doğan bu güzellik olmuş.

Kömür Yüz Muhabbet kuşu, Coalville, Leicestershire (İngiltere) şehrinde kayıtlara geçti. Bu ismin verilme sebebi Şehirden dolayı.

Kayıtlara geçen en büyük, koyu siyah benekli ve sarı tabanlı vücudunun üzerindeki lekeler bu kuşun en belirgin özelliği. Bu mutasyon ilk göründüğünde ilk siyahi muhabbet kuşu espirisi gündeme gelmiş. :(

CoalFace ( Kömür Yüz ) Muhabbet kuşundan birkaç fotoğraf paylaşacağım;
coalface.jpg coalface1.jpg coalface2.jpg coalface3.jpg coalface4.jpg

* Böylesine özel bir kuşu yarışmada standart özellikleri taşımadığı için elenmesi beni epey şaşırttı. Değerini bilememişler. Kuşun sahibi bu özel mutasyonu çoğaltma çabaları içindeymiş. Fakat sonuç nedir bir bilgi bulamadım.
 
Üst Alt