Yeni oğluşum Şeftali 🧡

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan ruyaC.
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

ruyaC.

iyikus.com Üyesi
Merhaba arkadaslar. Ortalama 1 bucuk 2 aylik oldugu soylenen erkek gri sultanimla tanistirayim sizi 😊 asiri bebek asiri insan canlisi asiri ilgi delisi ve asiri merakli bir evladim oldu. Simdi biraz yardiminiza ihtiyacim var. Yem secimi, ekstra vermem gereken yavru vitaminleri vs var midir? Ne yapmam gerek nasil bakmam gerek? Bana yeni verilen kafesi ve kusumun resminide ekliyorum. Ek olarak suan yolda usudu galiba ishal gibi ne yapmaliyim? Tesekkurler.

Oglusum seftalim

Ekli dosyalar

• 20221231_174030.jpg
    20221231_174030.jpg
    1.3 MB · Görüntüleme: 6
  • 20221231_174051.jpg
    20221231_174051.jpg
    1.4 MB · Görüntüleme: 6
  • 20221231_174054.jpg
    20221231_174054.jpg
    1.4 MB · Görüntüleme: 7
  • 20221231_174602.jpg
    20221231_174602.jpg
    1.8 MB · Görüntüleme: 7
Yeni dostunuz hayırlı olsun 🤗
Maşallah 🧿
Yem seçimi konusunda hocalarım yardımcı olacaktır
Gardenmix papağan yemi olabilir

Evet şimdilik iş görür içeriği önemli ben papağanlar için ne oranda hangi yemlerin olması gerekiyor bilmiyorum ilgi alanım değil ☺️
Hemen bir bakayım bu konu hakkında makale varmı eklerim buraya
Cok tesekkurler peki ishali icin ne yapmam lazim yolda usudu galiba biraz sulu yapiyor diskisini

Cok tesekkurler peki ishali icin ne yapmam lazim yolda usudu galiba biraz sulu yapiyor diskisini
Yeni bir ortam olduğu için dışkı normaldir
Bir kaç gün sonra düzelmesi gerekir
Eğer düzelme olmazsa temiz peçete üzerinde olacak şekilde dışkı paylaşırsanız bakarız

Merhaba. Kusum icin bugun petshop bu multivitamini verdi haftada 1 kez suluguna 3 damla damlatin dedi. Ama sizlerin hocalarin onerilerini tavsiyelerini duymadan kullanmak istemedim. Resmini ekliyorum.

Ekli dosyalar

• 20230101_162718.jpg
    20230101_162718.jpg
    754.4 KB · Görüntüleme: 6
Merhaba. Kusum icin bugun petshop bu multivitamini verdi haftada 1 kez suluguna 3 damla damlatin dedi. Ama sizlerin hocalarin onerilerini tavsiyelerini duymadan kullanmak istemedim. Resmini ekliyorum.
Piyasada çok gereksiz ise yaramaz vitamin var bu kadar bilgili değilken petsoptan vitamini aldım içinde olduğu halde akmadigini fark ettim açtım ki ne göreyim küf parçaları
Hemen attım o günden sonra hep röhnfried ürünlerini kullandım sizede tavsiye ederim

Piyasada çok gereksiz ise yaramaz vitamin var bu kadar bilgili değilken petsoptan vitamini aldım içinde olduğu halde akmadigini fark ettim açtım ki ne göreyim küf parçaları
Hemen attım o günden sonra hep röhnfried ürünlerini kullandım sizede tavsiye ederim
Tamamdir internetten bakacagim sagolun 🙏

Merhaba, maşallah çok tatlı bir kuş. Yeminizi daha önce görmedim ancak çekirdek içeriği az olan bir karışım olabilir. Ekonomik durumunuzu bilmiyorum ama Versele Laga Loro Parque Australian Parakeet Mix Sultan Papağanı Yemini öneririm.
Aldığınız vitamin bir süre idare edebilir ancak yeni bir ürün almak gerekebilir yakın zamanda. Örneğin gervit-w, bt amin forte ya da tollyamin forte gibi .

Merhaba, maşallah çok tatlı bir kuş. Yeminizi daha önce görmedim ancak çekirdek içeriği az olan bir karışım olabilir. Ekonomik durumunuzu bilmiyorum ama Versele Laga Loro Parque Australian Parakeet Mix Sultan Papağanı Yemini öneririm.
Aldığınız vitamin bir süre idare edebilir ancak yeni bir ürün almak gerekebilir yakın zamanda. Örneğin gervit-w, bt amin forte ya da tollyamin forte gibi .
Dediginiz yeme baktim simdi netten alirim tabiki fakat bu markanin bircok papagan yemi var neden bu cesidini onerdiniz bilmek isterim papaganim icin onemini bilmek anlayabilmek adina. Tesekkur ederim bu arada. Dediginiz vitaminlerede bakacagim fakat suankl icin elimden olan vitamine haftada bir suluguna 3 damla koyun dedi siz ne onerirsiniz? Tesekkurler. 🙏

çoğu yem paketinin içermediği tohumları ve peleti içeriyor. İster istemez onu değerli yapanda biraz bu :)
Örneğin versele laganın klasik sultan papağanı yemi çok çekirdek içerdiğinden kullanışlı değil ancak bu ve bu tarz özel paketleri oldukça başarılı.
Nova vitamini haftada 1 ya da iki kez suluğuna 10 damla civarı koymalısınız (vitaminli su 12 saat sonra temiz su ile değiştirilmeli en geç).

çoğu yem paketinin içermediği tohumları ve peleti içeriyor. İster istemez onu değerli yapanda biraz bu :)
Örneğin versele laganın klasik sultan papağanı yemi çok çekirdek içerdiğinden kullanışlı değil ancak bu ve bu tarz özel paketleri oldukça başarılı.
Nova vitamini haftada 1 ya da iki kez suluğuna 10 damla civarı koymalısınız (vitaminli su 12 saat sonra temiz su ile değiştirilmeli en geç).
Cok tesekkur ediyorum degerli bilgiler icin. Hepsini dikkate alıp uygulayacagim 🙏