Yeni Sultan Papağanım Koyu Yeşil Dışkılıyor

Merve Gurbuz

Yeni Üye
Merhaba,
3 gün once petshoptan bir Sultan papağanı sahiplendim. 2 aylık, erkek olduğunu söylediler. Çok ürkek, ısırmıyor ama el uzatınca tıslıyor. Daha önce çok cennet-sevda besledim, tecrübelerime göre çok az yem yiyor. Kabarık durmuyor ama hareketli değil. Hep aynı tünekte oturuyor. Ay yem yediği için az dışkılıyor. Bugün öğleden sonra dışkısının koyu yeşile döndüğünü farkettim. Fotoğraf ekliyorum, bilgili arkadaşlar bir bakarsa çok sevinirim. Yeni geldiği için çekingen durduğunu düşünmüştüm ama bugün dışkısını görünce acaba hasta mı oluyor diye düşündüm...

Ekli dosyalar

• 20210614_200331.jpg
    20210614_200331.jpg
    1.2 MB · Görüntüleme: 11
  • 1623690770508934982363.jpg
    1623690770508934982363.jpg
    1.5 MB · Görüntüleme: 10
Merhaba ilk bir ay belki de dışkı için sağlıklı yorum yapmak zor olur. Sebebi ise ortam florasına alışması uzun sürmesi. Bu süreçte değişen dışkı fazlaca olacaktır. Bağışıklık kuvvetlendirecek probiyotik gibi ürünler kullanılmalıdır. Dışkısı şuan için normal. Zamanla yem yemesi de açılacaktır hasta değil ise ama fotoğrafta sağlıklı görünüyor. Biraz ara tüye başlamış gibi.

Oyla 0
Tesekkur ederim cevabınız için. Probiyotik üründen kastınız nedir bir marka falan varsa öyle bakayim. Bir de ara tüy ne oluyor acaba, baya kaşınıyor, tüy mü değiştiriyor?

Oyla 0
Tüy değişimi özellikle yaz aylarda hava geçişlerinde çok sık oluyor. Dış parazit yoksa eğer tüyden kaynaklı olur genelde. PRobiyotik için entrobac öneririm.

Oyla 0
Tüy değişimi özellikle yaz aylarda hava geçişlerinde çok sık oluyor. Dış parazit yoksa eğer tüyden kaynaklı olur genelde. PRobiyotik için entrobac öneririm.
Doğanay bey, Probiacti-bird hakkında düşünceniz nedir? Hiç kullandınız mı?
Sıvı olmasının sizce canlı bakteri açısından Entrobac'dan zengin olma ihtimali nedir?

Oyla 0
Probiacti-bird kullanmadım ancak içerik incelendiğinde tatmin edici ürünler ikisi de. Sıvı probiyotikler önerilen koşullarda saklanmaz ise hızlı bozuluyorlar. Bunun harici kuşunuzun yem harici mama tüketimi varsa toz olan bir ürünü kullanmanızı öneririm.Probiyotikler yaz aylarında özellikle sulukta fazla uzun durmamalı.

Oyla -1
Doğanay bey, Probiacti-bird hakkında düşünceniz nedir? Hiç kullandınız mı?
Sıvı olmasının sizce canlı bakteri açısından Entrobac'dan zengin olma ihtimali nedir?
Ben kullanmıştım, Doğanay beyin dediği gibi son kullanma tarihinden epey önce bozuldu. Ümit t öneriyordu bir ara o zaman denemiştim. Entrobac'ı bilmiyorum ama dizayme dan iyi bir ürün.

Oyla 0
Çünkü eğer kötü koku dediğiniz fermentasyon kokusu ise gereksiz yere atmışsınız.
Bazen içinde beyaz tortu var diye bozulmuş zannediliyor, oysa ürünün özelliği fermentasyona uğrayabilmesi zaten.

Oyla 0
Çünkü eğer kötü koku dediğiniz fermentasyon kokusu ise gereksiz yere atmışsınız.
Bazen içinde beyaz tortu var diye bozulmuş zannediliyor, oysa ürünün özelliği fermentasyona uğrayabilmesi zaten.
Evet beyaz tortu olmuştu. Onu sordum, fermante ürünlerde oluyormuş. Bir süre öyle de kullandım.

Oyla 0