Yerli muhabbet kuşu üremesi hk

ErayBirol

Yeni Üye
Arkadaşlar öncelikle merhaba,

Yaklaşık 8 aydır muhabbet kuşu çiftim var takip ettiğim kadarıyla erken dişi ile çiftleşiyor, yaklaşık bu geçen süre zarfında 20 ye yakın yumurtladı fakat hiç biri dolu çıkmadı. Havalar soğumaya başladığında dişi yumurtlamayı kesti yanlız takip ediyorum her sabah erkek dişinin üstüne çıkıyor dişi sürekli yavrulukta arada bir çıkıyor tekrar giriyor 3 gün önce dişiyi elime alıp kontrol ettim alt tarafı baya bir şişmiş ne yapmam gerekiyor bana yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Merhaba, yumurtanın boş olması durumuna mı çözüm arıyorsunuz? yoksa şişlik için mi?

20 yumurtanın boş çıkması erkeğin iyi dölleyemediğinden ya da ihtiyacı olan ek katkıların yokluğundan olabilir.
  • E,S,A,B2,B7 Vitaminlerini takviye olarak vermeniz ve mama yapmanız gerekir bu süreçte.
  • Tam döllenme olmadan çiftleşmeyi sonlandırmış olabilir
  • Kuşların normalden fazla kilolu olmaları, yumurtaların döllenmesine engel olabilir
  • Dişi ve erkek kuşun popo kısmında ki tüyler kısaltılabilir, ya da ara tüyleri az olmak kaydıysa kopartılabilir.
  • Eğer hala çözüm elde edilemiyorsa erkek kuşu değiştirmenizi tavsiye edebilirim. Tabi son aşama olarak.

Oyla 0

Tevfik

iyikus.com Üyesi
İlerleyen zamanlarda ürümesi için özel bir mama tarifi paylaşırım sizin için, onu uyguladığınız da kuş hiç boşa kürek sallamaz :)

Oyla 0